دستور پخت خورش کرفس با مرغ بدون رب و لوبیا

طرز تهیه خورش کرفس با مرغ

خورشت کرفس با مرغ

خورش کرفس با مرغ یکی از خورشت های بسیار خوشمزه است که می توانید بجای گوشت از مرغ استفاده کنید. مرغ را می توانید به 2 صورت داخل خورش بریزید یا به صورت خرد شده مثل گوشت یا به صورت تکه ی خرد کنید که می توانید به دلخواه از هر روشی که دوست دارید استفاده کنید. سبزی در خورشت کرفس نقش بسیار مهمی دارد که باید از ترکیبی که گفته می شود استفاده کنید تا یک خورشت غلیظ و جا افتاده داشته باشید. امروز طرز تهیه خورشت کرفس با مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

برگ کرفس، نعنا و جعفری ساطوری شده 1 لیوان
سبزی قورمه سرخ شده 100 گرم
سینه مرغ 1 عدد
ساقه کرفس 2 لیوان
پیاز بزرگ 1 عدد
آبغوره یا آبلیمو 1 ق غذا خوری
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه به مقدار لازم

طرز تهیه خورش کرفس با مرغ

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید برگ کرفس را بگیرید و بشورید و ساقه را به اندازه دلخواه خرد کنید. برگ کرفس و نعنا و جعفری را بعد از تمیز کردن ساطوری ریز خرد کنید و داخل تابه با کمی روغن تفت دهید تا از خامی خارج شود و کمی تغییر رنگ دهد دقت کنید نباید زیاد سرخ کنید وگرنه مزه تلخی می گیرد. ساقه کرفس خرد شده را نیز کمی تفت دهید تا له نشود.

مرحله دوم: تفت دادن مواد

پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز یا رنده کنید و داخل قابلمه مورد نظر کمی تفت دهید تا آب پیاز کشیده شود و بعد روغن و زردچوبه اضافه کنید و تفت دهید. در ادامه باید سینه مرغ را بدون استخوان کنید و به صورت مکعبی خرد کنید و به همراه پیاز و ادویه و کمی نمک تفت دهید.

مرحله سوم: افزدن سبزی

در ادامه باید سبزی قورمه سرخ شده را به همراه نعنا و جعفری و ساقه کرفس به مواد اضافه کنید و تفت دهید تا مواد مخلوط شود سپس روی مواد آب جوش بریزید و برای 1 ساعت بگذارید تا خورش جا افتاده و غلیظ شود و بعد از 1 ساعت آبغوره و کمی زعفران را اضافه کنید و دوباره زمان دهید تا مزه ها به خورد هم برود و زمانی که خورشت غلیظ شد از روی حرارت بردارید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت خورش کرفس با مرغ

  1. این خورش باید کم آب باشد و حسابی بگذارید تا جا افتاده شود.
  2. می توانید به دلخواه از لوبیا چیتی یا قرمز استفاده کنید.
  3. بعضی ها یک ق غذا خوری رب اضافه می کنند.
  4. نسبت نعنا جعفری باید 1 به 4 باشد و مقدار نعنا نباید بیشتر باشد.
  5. می توانید به جای آبغوره از آبلمیو تازه یا آب نارنج نیز استفاده کنید.

 

آخرین بروز رسانی در: 22 اکتبر 2023