دستور پخت کوکو سیب زمینی خام ساده بدون آرد

طرز تهیه کوکو سیب زمینی خام

طرز تهیه کوکو سیب زمینی

 

کوکو سیب زمینی یکی از کوکو های بسیار پر طرفدار و خوشمزه است که می توانید خیلی راحت و ساده این کوکو را تهیه کنید ولی کوکو  سیب زمینی خام به دلیل این که نیازی به پختن سیب زمینی نیست زمان خیلی کمتری از شما می گیرد و شما می توانید با چند قلم مواد به راحتی در خانه کوکو تهیه کنید. اگر دوست دارید می توانید به مواد میانی کوکو سیب زمینی کمی پنیر پیتزا نیز اضافه کنید. اگر دوست دارید یک کوکو سیب زمینی خام خوشمزه را تهیه کنید همراه ما باشید.

مواد لازم

سیب زمینی 3 عدد
تخم مرغ 2 عدد
پیاز 1 عدد
فلفل دلمه 1/2 عدد
سیر 1 حبه
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، پاپریکا به مقدار لازم

طرز تهیه کوکو سیب زمینی خام

مرحله اول: آماده سازی مواد

ابتدا باید سیب زمینی را پوست بگیرید و رنده درشت یا ریز بزنید و با دست آب سیب زمینی را حسابی بگیرید، پیاز را نیز پوست بگیرید و رنده ریز بزنید و با دست آب پیاز را بگیرید و بعد فلفل دلمه و سیر را نیز خرد کنید و یا می توانید رنده کنید، اگر با دست آب مواد را بگیرد اصلا نیازی به افزودن آرد ندارید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه همه مواد خرد شده را داخل یک کاسه بریزید و باهم مخلوط کنید و هم بزنید و بعد باید تخم مرغ را به همراه ادویه ها اضافه کنید و هم بزنید تا مواد یکدست شود به دلخواه می توانید در این مرحله 1 ق غذا خوری کنجد نیز به مواد اضافه کنید.

مرحله سوم: سرخ کردن کوکو سیب زمینی خام

داخل تابه کمی روغن ریخته و صبر کنید تا داغ شود و بعد از مواد کوکو بردارید و با کمک قاشق داخل تابه بریزید یا می توانید از فلافل زن استفاده کنید و مواد را داخل تابه ریخته و با حرارت کم سرخ کنید تا کاملا مغز پخت شود و بعد برگردانید تا طرف دیگر نیز سرخ شود، اگر دوست دارید کوکو شما پفکی باشد مقدار بیشتری بریزید و بعد از سرخ کردن داخل ظرف درب دار قرار دهید تا نرم باقی بماند اگر دوست دارید ترد تر باشد با ضخامت کمتری بریزید و خوب سرخ و طلایی کنید تا ترد و پفکی شود و در انتها بهتر است روی دستمال روغن گیر قرار دهید تا روغن اضافی آن کشیده شود و بعد به همراه نان تازه و دورچین دلخواه تزیین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کوکو سیب زمینی خام

  1. حتما باید حرارت ملایم باشد زیرا همه مواد خام هستند و باید خوب مغز پخت شوند.
  2. می توانید به دلخواه هویج رنده شده نیز به مواد اضافه کنید.
  3. اگر طعم و مزه سیر را دوست ندارید می توانید از پودر سیر نیز استفاده کنید.
  4. می توانید در حین پخت درب تابه را نیمه باز قرار دهید تا کوکو ها خوب پخته شوند.
  5. به دلخواه می توانید کمی جعفری و تره و ریحان و مرزه نیز به کوکو اضافه کنید.
  6. می توانید پنیر پیتزا رنده شده یا ورقه ای نیز روی کوکو قرار دهید.
آخرین بروز رسانی در: 20 می 2023