دستور پخت کیک شکلاتی با بافت عالی و خوشمزه در فر و بدون فر

طرز تهیه کیک شکلاتی

طرز تهیه کیک شکلاتی

کیک شکلاتی یکی از کیک های بسیار خوشمزه و ساده و شما می توانید این کیک خوشمزه را با بافت پنبه ای و نرم است و شما می توانید به همراه گاناش شکلاتی این کیک خوشمزه را تهیه کنید. شما می توانید این کیک را با فر و بدون فر تهیه کنید و از طعم بی نظیر یک کیک شکلاتی به همراه یک لیوان چای یا قهوه در خانه لذت ببرید. شما می توانید از فر دست ساز یا انواع قالب ها در فر برای پخت این کیک استفاده کنید. اگر دوست دارید یک کیک شکلاتی خوشمزه در خانه تهیه کنید همراه ما باشید.

مواد لازم

آرد 2 لیوان
روغن 1/2 لیوان
شکر 1 لیوان
بیکینگ پودر 2 ق مربا خوری
وانیل 1/2 ق چای خوری
شیر 1 لیوان
پودر کاکائو 2 ق غذا خوری
تخم مرغ 3 عدد
شکلات تخته ای به مقدار لازم

طرز تهیه کیک شکلاتی

مرحله اول: آماده سازی مواد

ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود و بعد به کمک یک لیوان دسته دار فرانسوی مواد را اندازه گیری کنید و یا می توانید از یک پیمانه شیرینی پزی استفاده کنید. قابلمه را روی شعله پخش کن قرار دهید و برای 15 دقیقه بگذارید تا گرم شود و برای پخت بدون فر نیز باید فر را از قبل با دمای 180 درجه گرم کنید.

مرحله دوم: مخلوط کردن

در ادامه تخم مرغ ها را داخل کاسه شکسته و به همراه وانیل و شکر با همزن برقی برقی بزنید تا کرمی رنگ و کشدار شود و بعد شیر و روغن را به ترتیب اضافه کنید و با افزودن هر کدام 30 ثانیه هم بزنید تا کرمی رنگ شود و در حین هم زدن حتما دورگیری کنید.

مرحله سوم: افزودن آرد

در ادامه آرد و بیکینگ پودر و پودر کاکائو را باهم مخلوط کنید و سه بار الک کنید تا سبک شود و بعد به مواد اضافه کنید و با لیسک هم بزنید و در حد چند ثانیه در حد مخلوط شدن مواد را هم بزنید و زیاد هم زدن باعث می شود پف کیک از بین برود.

مرحله چهارم: پخت کیک شکلاتی

در ادامه باید مواد کیک را داخل قابلمه را با روغن جامد یا جدا کننده چرب کنید و از مواد کیک داخل آن بریزید و روی حرارت قرار دهید و دمکنی روی درب قابلمه قرار دهید و برای 1 ساعت زمان دهید تا پخته شود و برای پخت در فر نیز باید دما را روی 45 دقیقه با دمای 180 درجه زمان دهید تا پخته شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کیک شکلاتی

  1. ترکیب روغن جداکننده: یک قاشق روغن جامد یک قاشق روغن مایع و یک قاشق آرد می باشد با هم مخلوط کنید و کف قالب رو چرب کنید.
  2. شکلات گفته شده در دستور را خرد کنید و بن ماری کنید و روی کیک بریزید.
  3. برای پخت در فر برقی و توستر باید دما را روی 160 تنظیم کنید.
آخرین بروز رسانی در: 29 می 2023