دستور پخت چیز کیک ژاپنی اصلی به روش کافی شاپی

طرز تهیه چیز کیک ژاپنی

طرز تهیه چیز کیک ژاپنی

چیز کیک ژاپنی یکی از انواع چیز کیک ها می باشد که با پنیر خامه ی تهیه می شود و داخل فر پخته می شود. برای پخت این چیز کیک باید از قالب کمربندی استفاده کنید و هرچقدر بیشتر در یخچال بماند خوشمزه تر می شود. بافت این کیک بسیار نرم و پنبه ای است و شما اگر به طعم پنیر خامه ی علاقه دارید یکی از بهترین و خوشمزه ترین چیز کیک ها را یاد خواهید گرفت. امروز طرز تهیه چیز کیک ژاپنی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

پنیر خامه ای 160 گرم
شکر 80 گرم
کره 25 گرم
آرد قنادی 40 گرم
نشاسته ذرت 2.5 ق غذا خوری
تخم مرغ 4 عدد
وانیل 1 ق چای خوری
شیر 50 گرم

طرز تهیه چیز کیک ژاپنی

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود. کف قالب 15 سانت را چرب کنید و کاغذ روغنی قرار دهید.

مرحله دوم: هم زدن کره و شیر

داخل یک کاسه پنیر و کره و شیر را بریزید و روی قابلمه ی در حال جوش یا کتری قرار دهید و دقت کنید که مواد نباید بجوشد بلکه فقط باید گرم شود.

مرحله سوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه کاسه را از روی حرارت بردارید و آرد و پودر نشاسته را را الک کنید و روی مواد بریزید و با ویسک یا همزن دستی مواد را هم بزنید. زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کنید و زرده ها را دانه دانه به مواد پنیری تهیهشده اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله چهارم: پخت چیز کیک ژاپنی

در ادامه باید سفیده ها را ابتدا با همزن برقی بزنید تا کف کند و بعد شکر را کم کم اضافه کنید و هم بزنید تا سفیده به صورت قله ی روی همزن باشد یعنی فرم بگیرد و زمانی که ظرف را برعکس کنید بیرون نریزید. سفیده ک فرم گرفت توی سه مرحله ب مواد پنیری اضافه کنید و در آخر همه مواد را به سفیده اضافه و با ویسک مخلوط کنید و مواد را داخل قالب بریزید و چند بار به سطح بکوبید تا هوای اضافه گرفته شود و داخل یک قابل بزرگتر قرار دهید و داخل قالب بزرگتر آب جوش ریخته و قالب را کیک را داخل آب قرار دهید، سپس داخل فر از قبل گرم شده با دما 160 ب مدت 20 دقیقه و بعد در فر را باز کنید به مدت یک دقیقه تا دما به 110 درجه برسه و دوباره با دما 110 به مدت یک ساعت بگذارید تا کیک بپزد و در آخر هم با خلال تست کنید و بعد از تست در فر باز قرار دهید و بگذارید سرد شود و بعد از سرد شدن کامل از قالب جدا کنید و برای 4 ساعت داخل یخچال قرار دهید و بعد سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه چیز کیک ژاپنی اصل

  1. حتما خوب دور قالب رو بپوشانید که آب وارد مواد نشود.
  2. این کیک بعد از پخت قابل سرو نیست و باید خنک شود و خودش را بگیرد.
  3. از پنیر خامه ای کم نمک یا ماسکارپونه استفاده کنید.
آخرین بروز رسانی در: 14 فوریه 2024