دستور پخت دونات خانگی با ماست و بیکینگ پودر

طرز تهیه دونات 10 دقیقه ای

طرز تهیه دونات 10 دقیقه ای

دونات ده دقیقه ای یکی از شیرینی های فوری و خوشمزه است که شما می توانید در کمترین زمان بدون نیاز به مدت استراحت و خمیرمایه در خانه تهیه کنید و به دلخواه می توانید با شکلات ذوب شده یا شکر سرو کنید و یک عصرانه فوری برای بچه ها و کسانی که دونات دوست دارند استفاده کنند. در این رسپی از خمیر مایه استفاده نشده است و به همین دلیل ماندگاری بالایی ندارد و بهتر است زودتر مصرف شود ما در آموزش های قبلی طرز تهیه دونات با خمیرمایه را به شما یاد دادیم. امروز طرز تهیه دونات فوری را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

ماست 5 ق غذا خوری
شکر 5 ق غذا خوری
تخم مرغ 1 عدد
آرد سفید قنادی 2.5 لیوان
بیکینگ پودر 1.5 ق چای خوری
وانیل کمی
روغن مایع 5 ق غذا خوری
روغن سرخ کردنی به مقدار لازم

طرز تهیه دونات فوری

مرحله اول: مخلوط کردن ماست

ابتدا باید از ماست پرچرب و سفت استفاده کنید و ماست شل برای تهیه این دونات مناسب نیست و بعد ماست را به همراه بیکینگ پودر مخلوط کنید و برای 5 دقیقه کنار قرار دهید تا ماست پف کند و بیکینگ پودر عمل بیاید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه داخل یک کاسه بزرگتر باید تخم مرغ و وانیل و شکر را در حد 2 الی 3 دقیقه هم بزنید تا تخم مرغ از لختگی خارج شود و بعد روغن مایع و ماست را به ترتیب را اضافه کنید و با افزودن هر کدام 30 ثانیه هم بزنید.

مرحله سوم: تهیه خمیر

در ادامه باید آرد الک شده را اضافه کنید و خمیر را ابتدا با قاشق هم بزنید و بعد خمیر را ورز دهید تا خمیر نرم و یکدستی داشته باشید و روی سطح کار را آردپاشی کنید و خمیر را با قطر یک سانت کمی بیشتر باز کنید و با کمک یک لیوان یا کاتر خمیر را برش بزنید و وسط خمیر را با کمک یک ماسوره یا شی گرد ریز خالی کنید.

مرحله چهارم: سرخ کردن دونات فوری

داخل یک شیرجوش روغن ریخته و روی حرارت قرار دهید تا بجوش بیاید دقت کنید روغن اگر بیشتر باشد دونات آن را به خودش جذب نمی کند و بعد دونات های برش خورده را داخل روغن داغ قرار دهید و بگذارید تا هر دو سمت آن سرخ و طلایی شود، با قاشق روغن را روی دونات ها بریزید تا خوب پف کنید و بعد به همراه سس شکلاتی سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت دونات 10 دقیقه ای

  1. تابه بهتر است گود باشد و حتما روغن داغ و روی شعله متوسط سرخ کنید تا مغز پخت شود.
  2. به دلخواه می توانید کمی گلاب نیز به مواد اضافه کنید.
  3. خیلی دونات ها را سرخ نکنید که تغییر رنگ بدهد و خشک می شود.
آخرین بروز رسانی در: 5 فوریه 2024