دستور پخت کیک هویج با فر و بدون برای 6 نفر

طرز تهیه کیک هویج

طرز تهیه کیک هویج

کیک هویج یکی از کیک های بسیار خوشمزه و محبوب و پر طرفدار است که شما می توانید برای عصرانه یا مهمانی ها خود این کیک خوشمزه را می توانید بدون نیاز به شیر و ماست تهیه کنید و در قالب های طرح دار یا ساده ریخته و به همراه سس کاراملی یا به صورت ساده تهیه کنید. کیک هویج بیشتر با گردو و دارچین تهیه می شود و شما می توانید در این پست یاد بگیرید که با فر و بدون فر روی گاز نیز این کیک محبوب را تهیه کنید. اگر دوست دارید یک کیک هویج خوشمزه و پف دار را یاد بگیرید این پست را دنبال کنید.

مواد لازم

آرد سفید 300 گرم معادل 2 لیوان
تخم مرغ 4 عدد
شکر 300 گرم معادل 1لیوان + 1/3 لیوان
روغن مایع 200 گرم معادل 1 لیوان سر خالی
هویج خام رنده شده 1 لیوان
وانیل 1/2 ق چای خوری
بیکینگ پودر 1 ق مربا خوری
دارچین 1 ق مربا خوری
گردو خرد شده 5 الی 6 عدد

طرز تهیه کیک هویج و گردو

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا همه مواد لازم را در دمای محیط قرار دهید و با کمک یک لیوان دسته دار فرانسوی مواد را اندازه گیری کنید. فر را با دمای 180 روشن کنید تا گرم شود و برای پخت بدون فر نیز باید قابلمه را روی شعله پخش کن قرار دهید و برای 15 دقیقه صبر کنید تا گرم شود.

مرحله دوم: هم زدن تخم مرغ

تخم مرغ‌ های هم دمای محیط رو با وانیل و شکر ۶-۵ دقیقه با دور تند همزن بزنید تا کشدار و کرم‌ رنگ بشه (ظرف را هم دورگیری کنید تا بوی زهم تخم مرغ از بین برود).

مرحله سوم: تهیه مایه کیک

روغن و هویج رنده شده را نیز اضافه کنید و با دور متوسط همزن برقی بزنید تا یکدست شود نیاز به همزدن زیاد مواد نیست در حد 30 ثانیه کافی می باشد. داخل ظرفی آرد، بیکینگ پودر و پودر دارچین را مخلوط کنید و این ترکیب ا سه بار الک کنید و طی ۳-۲ مرحله به مواد اضافه کنید و با همزن دستی صرفا در حد مخلوط شدن هم بزنید. گردو ها را خرد کنید و با 1 ق غذا خوری آرد مخلوط کنید و به مواد اضافه کنید.

مرحله چهارم: پخت کیک هویج

قالب را با روغن مایع چرب کنید و مواد را به صورت دورانی داخل قالب بریزید و قالب را چند بار به میز بزنید تا حباب های داخل کیک از بین برود. قالب را رد فر از قبل گرم شده به مدت 45 دقیقه با دمای 180 درجه بگذارید تا پخته شود و بعد با کمک سیخ چوبی تست کنید تا کیک پخته شده باشد و برای پخت بدون فر نیز باید مواد را داخل قابلمه یا تابه بریزید و دمکنی قرار دهید و برای 1 ساعت زمان دهید تا کیک پخته شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کیک هویج خوشمزه

  1. صبر کنید تا کیک خنک شودو بعد از قالب خارج کنید.
  2. وقتی گردو را با آرد مخلوط می کنید دیگر ته نشین نمی شود.
  3. برای پخت در فر برقی دما را باید روی 160 درجه تنظیم کنید.
آخرین بروز رسانی در: 10 ژوئن 2023