دستور پخت کیک شکلاتی بدون شیر در فر و توستر

طرز تهیه کیک اسفنجی کاکائویی

طرز تهیه کیک اسفنجی کاکائویی

کیک اسفنجی شکلاتی یا کاکائویی طعم و مزه خوبی دارد و شما می توانید خیلی راحت یک کیک تولد خانگی با طعم کاکائویی تهیه کنید. برای فیلینگ یا مواد میانی کیک می توانید از خامه قنادی زده شده ساده با گردو و موز استفاده کنید و آن را تهیه کنید و به دلخواه خود تزیین کنید. کیک اسفنجی یکی از کیک های بسیار ساده است ولی باید تمام نکات مربوط به تهیه آن را رعایت کنید تا بتوانید کیک اسنفجی کاکائویی پف داری تهیه کنید پس همراه ما باشید.

مواد لازم

تخم مرغ 4 عدد
آرد 100 گرم
شکر 100 گرم
وانیل نوک ق چای خوری
بیکینگ پودر 1ق چای خوری سر پر
روغن مایع 1 ق غذا خوری
پودر کاکائو 2 ق چای خوری

طرز تهیه کیک اسفنجی شکلاتی

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شوند. سپس به کمک ترازو و قاشق مواد را اندازه گیری کنید. فر را با دمای 180 روشن کنید تا گرم شود. زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کنید به طوری که نباید ذره ی زرده داخل سفیده باشد.

مرحله دوم: هم زدن مواد

در ادامه باید سفیده را به همراه همزن برقی با سرعت بالا بزنید تا کف کند و بعد به هم زدن ادامه دهید تا فرم خامه ای بگیرد و بعد شکر را اضافه کنید به هم زدن ادامه دهید تا زمانی که اگر کاسه را برعکس کنید نباید مواد بیرون بریزید و بعد باید زرده و ها را به همراه وانیل نیز اضافه کنید و با دور کند همزن برقی بزنید تا مخلوط شود.

مرحله سوم: تهیه مایه کیک

بیکینگ پودر و آرد را باهم مخلوط کنید و سه بار الک کنید و به مواد کم کم اضافه کنید و آرام هم بزنید تا پف مواد گرفته نشود و بعد وقتی مخلوط شد باید پودر کاکائو و روغن را باهم مخلوط کنید و با قاشق هم بزنید تا پودر کاکائو داخل روغن حل شود و بعد به مواد کیک اضافه کنید و با لیسک هم بزنید تا خوب ترکیب شود.

مرحله چهارم: پخت کیک اسفنجی شکلاتی

در آخر قالب مورد نظر را چرب کنید و مواد کیک را داخل قالب بریزید و چند بار به سطح بکوبید تا حباب های اضافه خارج شود  و بعد در فر از قبل گرم شده به مدت 1 ساعت با دمای 180 بگذارید تا پخته شود. نونش جان

فوت و فن های دستور پخت کیک شکلاتی

  1. زمان پخت کیک بستگی به فر شما دارد و بهتر است بعد از 50 دقیقه با سیخ چوبی از مرکز کیک چک کنید.
  2. از آرد قنادی استفاده کنید.
  3. هرچقدر پودر کاکائو شما تیره تر باشد رنگ کیک شما تیره می شود.
  4. دما در فر برقی و دمای توستر ۱۵۵ درجه به مدت ۴۵ دقیقه تنظیم کنید.
  5. ظرف و پره های همرن را حسابی قبل از شروع کار با آب جوش بشورید تا مطمن شوید که چرب نیست.
  6. بعد از پخت کیک بگذارید تا 5 دقیقه کیک در فر خاموش بماند بعد خارج کنید.

طرز تهیه کیک اسفنجی ساده

آخرین بروز رسانی در: 8 می 2024