طرز تهیه پنکیک شکلاتی

طرز تهیه پنکیک شکلاتی

پنکیک شکلاتی یکی از خوشمزه ترین و محبوب ترین پنکیک در دنیا می باشد و شما می توانید تمام ترفند های پخت پنکیک شکلاتی را در این پست به شما یاد خواهیم داد. پنکیک یک نوع کیک فوری می باشد که با این بار قرار است با پودر کاکائو تهیه کنید و در تهیه این نوع پنکیک از همزن برقی و فر استفاده نمی شود و شما می توانید با چند قلم مواد به راحتی این پنکیک کاکائویی را تهیه کنید. پنکیک شکلاتی بیشتر با سس شکلاتی و میوه های مختلف سرو می شود ولی شما می توانید از عسل یا سس کاراملی نیز استفاده کنید. اما اگر دوست دارید یک پنکیک شکلاتی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آرد 1 پیمانه
بیکینگ پودر 2 ق چای خوری
نمک 1/8 ق چای خوری
پودر کاکائو 2 ق غذا خوری
تخم مرغ 1 عدد
وانیل 1/4 ق چا یخوری
شکر 3 ق غذا خوری
روغن مایع 2 ق غذا خوری
شیر 1 پیمانه

طرز تهیه پنکیک شکلاتی

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا باید مواد مواد خشک را ترکیب کنید برای این کار باید آرد و پودر کاکائو و بیکنیگ پودر را باهم مخلوط کنید و سه بار الک کنید و کنار قرار دهید.

مرحله دوم: هم زدن مواد

در ادامه باید تخم مرغ را به همراه وانیل را با همزن دستی یا چنگال بزنید تا کرمی رنگ و پفدار شود و بعد شکر را اضافه کنید و هم بزنید و بعد شیر و روغن مایع را اضافه کنید و با همزدن ادامه دهید تا مواد یکدست شواد.

مرحله سوم: افزودن مواد خشک

در ادامه باید مواد خشک را به مواد اضافه کنید و با همزن دستی هم بزنید تا گلوله های آرد باز شود و بهتر است مواد خشک را تدریجی اضافه کنید تا خوب مواد یکدست شود و اگر گلوله شد نگران نباشید می توانید از یک صافی رد کنید.

مرحله چهارم: پخت پنکیک کاکائویی

یک تابه را روی حرارت قرار دهید تا گرم شود و بعد کف تابه را به همراه کمی کره یا روغن چرب کنید و از مواد پنکیک با کمک یک ملاقه داخل آن بریزید و صبر کنید برای 2 دقیقه تا روی پنکیک حباب بزند و بعد برگردانید تا طرف دیگر نیز پخته شود. به همین راحتی همه مواد را تهیه کنید و روی هم قرار دهید و سس شکلاتی و میوه دلخواه روی پنکیک قرار دهید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت پنکیک شکلاتی

  1. حرارت گاز متوسط باشه ولی تابه به خوبی داغ شده باشه. از تابه خوب و نچسب استفاده کنید.
  2. این دستور به مشا 8 ای 10 عدد پنکیک شکلاتی خواهد داد.
  3. می توانید روی پنکیک را با خامه شکلات و نوتلا سرو کنید.
  4. دقت کنید که موقع ترکیب کردن مواد خشک و خیس خیلی زیاد ملات را هم نزنید وگرنه بیکینگ پودر غیر فعال می شود و پنکیک پف نمی‌ کند.
  5. هر چقدر پودر کاکائو شما تیره تر شود رنگ پنکیک شما نیز تیره تر خواهد شد.0.7
آخرین بروز رسانی در: 17 آگوست 2023