دستور پخت کوکو مرغ خام با سیب زمینی در سرخکن و فر و تابه

طرز تهیه کوکو مرغ خام

طرز تهیه کوکو مرغ خام

کوکو مرغ خام یکی از کوکو های بسیار خوشمزه و ساده است که شما می توانید این بار بدون پختن مرغ و به صورت خام مرغ را خرد کنید و می توانید داخل غذاساز یا چرخ گوشت بریزید و له کنید و به دلخواه می توانید برای انسجام بیشتر از یک عدد سیب زمینی خام استفاده کنید و می توانید از کمی فلفل دلمه استفاده کنید و با مواد خوب میکس و پوره کنید. برای تهیه یک کوکو خوشمزه نیاز دارید که از ترکیب سینه و ران مرغ استفاده کنید تا چرب تر باشد. امروز طرز تهیه کوکو مرغ خام را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

ران و سینه مرغ 2 تکه
سیب زمینی 1 عدد
پیاز بزرگ 1 عدد
سیر 2 حبه
زعفران به مقدار لازم
فلفل دلمه 1/2 عدد
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، پاپریکا به مقدار لازم

طرز تهیه کوکو مرغ خام

مرحله اول: آماده سازی مرغ

ابتدا باید سینه و ران مرغ را باید بدون استخوان کنید برای این کوکو مرغ شما خشک نشود بهتر است از ران مرغ استفاده کنید و گوشت را از استخوان جدا کنید. پیاز را پوست بگیرید و خرد کنید. سیر را نیز پوست بگیرید. سیب زمینی را پوست بگیرید و خرد کنید.

مرحله دوم: چرخ کردن مواد

برای میکس کردن مواد می توانید از یک از غذاساز یا چرخ گوشت یا 123 استفاده کنید بدین صورت ک باید مرغ را به همراه سیب زمینی و فلفل دلمه و پیاز و سیر و ادویه ها را اضافه کنید و مواد را باهم میکس یا چرخ کنید و در انتها کمی زعفران دم کرده اضافه کنید تا کوکو شما خوشرنگ شود.

مرحله سوم: سرخ کردن مواد در تابه رژیمی

در ادامه مواد باید کاملا مسنجم باشد و نیازی به تخم مرغ ندارید سپس داخل تابه کمی روغن ریخته و صبر کنید تا داغ شود و دست های خود را کمی خیس کنید و از مواد بردارید و به شکل دلخواه حالت دهید و داخل تابه قرار دهید و با شعله کم بگذارید تا کوکو مغز پخت شود و بعد برگردانید تا طرف دیگر نیز طلایی شود و یا می توانید از سرخکن برای سرخ کردن استفاده کنید بدین صورت که داخل سرخکن را با اسپری روغن چرب کنید و بعد از مواد بردارید و روی حالت چیکن یا مرغ قرار دهید و یا به صورت دستی روی دمای 190 به مدت 20 دقیقه زمان دهید تا پخته شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کوکو مرغ خام

  1. به دلخواه می توانید داخل مواد از پنیر پیتزا نیز استفاده کنید.
  2. به دلخواه 1 عدد تخم مرغ به مواد اضافه کنید.
  3. می توانید برای عطر بیشتر از سبزی معطر استفاده کنید.
  4. می توانید این کوکو را در فر نیز تهیه کنید بدین صورت که داخل فر دمای ۱۷۰ درجه به مدت چهل و پنج دقیقه بپزید. داخل فر رنگش طلای و قشنگ تر می شود.
  5. زعفران باعث خوشرنگ شدن کوکو می شود.
  6. می توانید برای انسجام بیشتر از پودر سوخاری نیز استفاده کنید.
آخرین بروز رسانی در: 4 سپتامبر 2023