دستور پخت کیک قاشقی پفکی و زعفرانی مخصوص پذیرایی

طرز تهیه کیک قاشقی

طرز تهیه کیک قاشقی

کیک قاشقی یکی از کیک های بسیار خوشمزه و سریع می باشد که شما می توانید بدون نیاز به فر می باشد و داخل روغن داغ سرخ می شود. اگر برای شما مهمان یهویی می آید و می خواهید یک کیک فوری و ساده برای پذیرایی داشته باشید کیک قاشقی بهترین گزینه می باشد شما کافی است مواد را داخل کاسه ریخته و هم بزنید و داخ روغن سرخ کنید و در انتها می توانید به دلخواه سس شکلاتی روی کیک بریزید با پودر پسته تزیین کنید. امروز طرز تهیه کیک قاشقی ساده و سریع را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

تخم مرغ 1 عدد
شکر 1/2 لیوان دسته دار فرانسوی
وانیل 1/2 ق چای خوری
آرد قنادی 1 و 1/2 لیوان فرانسوی
ماست یا شیر 3/4 لیوان
بیکینگ پودر 1.5 ق چای خوری

طرز تهیه کیک قاشقی

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود سپس مواد را به همراه یک لیوان فرانسوی دسته دار یا پیمانه اندازه گیری شیرینی پزی اندازه بزنید. آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط و سه بار الک کنید تا سبک شود.

مرحله دوم: هم زدن مواد

در ادامه باید تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر داخل یک کاسه بریزید و با همزن دستی یا همزن برقی بزنید تا کرمی رنگ و کشدار شود و در حین همزدن دورگیری تا بوی تخم مرغ گرفته شود.

مرحله سوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه باید ماست یا شیر را به دلخواه به مواد فوق اضافه کنید و هم بزنید سپس آرد و بیکینگ پودر را روی مواد الک کنید و با همزن دستی یا لیسک هم بزنید سپس برای خوشرنگ شدن کیک قاشقی می توانید کمی زعفران دم کرده به مواد اضافه کنید.

مرحله سوم: تهیه کیک قاشقی

در ادامه داخل قابلمه کمی روغن ریخته تا داغ شود و بعد از قاشق از مواد کیک بردارید و داخل روغن بریزید و با قاشق روغن داغ را روی کیک بریزید و صبر کنید تا 2 دقیقه پف کند و بعد برگردانید تا طرف دیگر نیز پخته شود و بعد به همین ترتیب همه مواد را تهیه کنید و داخل بشقاب سرو قرار دهید و با شکلات ذوب شده تزیین و میل کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کیک قاشقی

  1. نکته باید شعله ملایم باشد تا مغز پخت شود.
  2. اگر دوست دارید کیک حسابی پف کند با قاشق روغن روی کیک بریزید.
  3. این کیک جذب روغنی زیادی ندارد و برای اطمینان روی دستمال روغن گیر قرار دهید.
  4. می توانید برای تزیین از عسل یا پودر نارگیل استفاده کنید.
  5. پیشنهاد می شود کیک قاشقی را به صورت داغ میل کنید.
آخرین بروز رسانی در: 18 سپتامبر 2023