دستور پخت پنکیک بدون شیر و ماست با آب

طرز تهیه پنکیک بدون شیر

پنکیک بدون شیر

پنکیک بدون شیر و ماست یکی از راه های تهیه پنکیک می باشد و مخصوص کسانی است که از مزه شیر یا ماست خوششان نمی آید و می خواهند یک پنکیک ساده درست کنند. پنکیک ها از جمله ها کیک های تابه ی هستند که طعم و مزه خوبی دارد و شما می توانید به همراه میوه دلخواه میل کنید یا می توانید کمی عسل روی پنکیک ها بریزید و برای صبحانه و عصرانه این پنکیک را تهیه کنید. برای تهیه پنکیک بهتر است از یک تابه نچسب استفاده کنید. امروز طرز تهیه پنکیک بدون شیر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

تخم مرغ 2 عدد
آرد 1 لیوان
آب ولرم 1/2 لیوان
شکر 1 ق غذا خوری
روغن مایع 1 ق غذا خوری
وانیل نوک ق چای خوری
بیکینگ پودر 1/2 ق چای خوری

طرز تهیه پنکیک بدون شیر و ماست

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود. سپس با کمک پیمانه قنادی یا یک لیوان دسته دار فرانسوی اندازه گیری کنید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

تخم مرغ و وانیل و شکر را با همزن دستی یا چنگال هم بزنید تا از لختگی خارج شود و بعد روغن مایع و آب ولرم را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد یکدست شود.

مرحله سوم: تهیه مایه پنکیک

آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط کنید و الک کنید تا سبک شود و بعد به مواد اضافه کنید و با همزن دستی خوب هم بزنید تا مواد غلظت مناسبی داشته باشد و گلوله های آرد کاملا باز شود.

مرحله چهارم: پخت پنکیک بدون شیر

در تابه ی که تلفون است کمی با کره یا روغن چرب کنید و با کمک ملاقه از مواد بردارید و داخل تابه به صورت گرد بریزید و زمانی که حباب زد برگردانید تا طرف دیگر پخته شود و بعد پنکیک های پخته شده را روی هم قرار دهید و میل دلخواه با عسل و سس شکلاتی تزیین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت پنکیک بدون شیر

  1. می توانید داخل تابه بزرگتر به تعداد و سایز دلخواه تهیه کنید.
  2. به دلخواه کمی زعفران برای خوشرنگ شدن استفاده کنید.
  3. می توانید بجای روغن از کره آب شده نیز استفاده کنید.
  4. از آرد قنادی استفاده کنید.
  5. مواد پنکیک نباید زیاد هم بخورد وگرنه بافت لاستیکی پیدا می کند.
آخرین بروز رسانی در: 25 اکتبر 2023