دستور تهیه ترشی بیور همدانی بدون تلخی

طرز تهیه ترشی فلفل همدانی

طرز تهیه ترشی فلفل همدانی

ترشی فلفل همدانی یکی از ترشی های بسیار خوشمزه است که شما می توانید به راحتی در خانه تهیه کنید اما تهیه این ترشی نیاز به کمی قلق دارد که شما باید تلخی فلفل ها را بگیرید و بعد ترشی را تهیه کنید. اما ترشی فلفل همدانی یکی از ترشی های می باشد که کنار دمی و پلو فوق العاده خوشمزه می شود و شما می توانید با این فلفل ها یک ترشی ساده و ارزان قیمت در خانه تهیه کنید که بسیار پر طرفدار و محبوب است. امروز طرز تهیه ترشی فلفل همدانی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

فلفل همدانی 1 کیلوگرم
سرکه به مقدار لازم
نمک 2 ق غذا خوری

طرز تهیه ترشی فلفل همدانی

مرحله اول: آماده سازی فلفل ها

فلفل ها را بشورید و چوب فلفل ها را جدا کنید بعد فلفل های ریز و درشت را جدا کنید و با چاقو سوراخ کنید. داخل قابلمه آب بریزید تا به جوش بیاید و بعد فلفل های درشت را بریزید و برای 10 دقیقه بگذارید تا بجوشد و بعد از 10 دقیقه فلفل های ریز جدا شده را نیز اضافه کنید و بگذارید تا برای 5 دقیقه دیگر بجوشد.

مرحله دوم: آبکش کردن

در ادامه فلفل ها را آبکشی کنید و روی فلفل ها آب سرد بگیرید و یک ظرف بزرگ آب سرد داخل کاسه بریزید و فلفل ها را داخل آب سرد بریزید و 2 الی 3 ق غذا خوری نمک اضافه کنید و روی ظرف یک بشقاب قرار دهید و برای 12 ساعت بگذارید تا بماند در این زمان باید 2 بار مجدد فلفل ها را آبکش کنید و بشورید و دوباره داخل کاسه آب بریزید و کمی نمک ( حدود 1 ق غذا خوری) اضافه کنید و دوباره برای 12 ساعت زمان دهید تا تلخی فلفل ها گرفته شود.

مرحله سوم: گرفتن تلخی فلفل

دفعه سوم که فلفل ها را آبکشی کردید دیگر نیازی به نمک و آب سرد نیز و داخل همان آبکش بگذارید تا بماند و یک جسم سنگین روی فلفل ها قرار دهید و برای 12 ساعت زمان دهید تا آب فلفل ها را کاملا خارج شود.

مرحله چهارم: تهیه ترشی فلفل همدانی

در ادامه باید یک شیشه تمیز بردارید و فلفل ها را داخل شیشه بریزید و روی مواد سرکه بریزید و به دلخواه کمی نمک روی آن بپاشید و درب ظرف را محکم بسته و برای 2 هفته زمان دهید تا ترشی برسد. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه ترشی فلفل همدانی

  1. به دلخواه می توانید از سیر استفاده کنید.
  2. می توانید فلفل ها را به صورت کبابی در بیاورید بعد سرو کنید.
  3. این ترشی ماندگاری خوبی دارد.
  4. بهتر است از سرکه سفید استفاده کنید.
آخرین بروز رسانی در: 1 نوامبر 2023