دستور پخت مرغ شکم پر بدون فر با رب انار و گردو

طرز تهیه مرغ شکم پر در قابلمه

طرز تهیه مرغ شکم پر در قابلمه روی گاز

مرغ شکم پر در قابلمه یکی از روش های بسیار ساده تهیه یک مرغ مجلسی در خانه است که نیازی به فر ندارید و می توانید خیلی راحت شکم مرغ را پر کنید و در قابلمه قرار دهید و به همراه سس دلخواه بگذارید تا پخته شود و برای مهمانی ها این مرغ راحت را تهیه کنید. مرغ شکم پر در قابلمه روی گاز تهیه می شود و برای کسانی که فر ندارند گزینه خوبی می باشد. امروز در مرغ شکم پر در قابلمه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

مرغ درسته 1 الی 2 کیلویی
کشمش پلویی 1 مشت
زرشک 1 ق غذا خوری
گردو 4 عدد خرد شده
زرشک 1 ق غذا خوری
رب انار 1 ق غذا خوری
پیاز 2 عدد
فلفل دلمه 1 عدد
زعفران به مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه به مقدار لازم
رب 1  ق غذا خوری

طرز تهیه مرغ شکم پر در قابلمه

مرحله اول: مرینت کردن

ابتدا باید مرغ را که حتما بهتر است از مرغ ریز استفاده کنید بشورید و بعد داخل یک کاسه بزرگ قرار دهید و با زعفران و نمک حسابی آغشته کنید و یکی از پیاز ها را پوست بگیرید و خلالی خرد کنید و به همراه فلفل دلمه خرد شده همه جای مرغ بریزید و روی آن سلفون بکشید و برای چند ساعت یا یک شب در یخچال قرار دهید تا مزه ها به خورد مرغ بود.

مرحله دوم: تهیه مواد میانی مرغ

یکی دیگر از پیاز های دستور را نگینی ریز خرد کنید و به همراه روغن و کمی زردچوبه و فلفل سیاه تفت دهید و زمانی که سبک شد باید کشمش و گردو و زرشک را اضافه کنید و کمی تفت دهید تا سبک و بوی خامی مواد گرفته شود و در نهایت رب انار را اضافه کنید و از روی حرارت بردارید.

مرحله سوم: پر کردن شکم مرغ

وقتی مرغ مزه دار شد باید همه پیاز و فلفل را از آن جدا کنید و مواد میانی تهیه شده را داخل شکم مرغ بریزید و کاملا با نخ سوزن شکم مرغ را بدوزید و قسمت پاهای مرغ را نیز به هم گره بزنید یا با خلال دندان فیکس کنید. داخل یک قابلمه روغن ریخته و تمام قسمت های مرغ را خوب سرخ کنید.

مرحله چهارم: پخت مرغ شکم پر

مرغ را از قابلمه خارج کنید و داخل همان قابلمه رب را به همراه کمی زردچوبه تفت دهید تا سبک و بوی خامی رب گرفته شود و پیاز و فلفل دلمه که از مزه دار کردن مرغ مانده بوده را اضافه کنید و کمی تفت دهید تا سبک شود و بعد کمی آب جوش اضافه کنید و مرغ را داخل قابلمه سس قرار دهید به طوری که باید تا نیمه مرغ داخل آبجوش باشد و کمی زعفران روی آن بریزید و در طول پخت چند بار زیر و رو کنید و بعد از 1 الی 2 ساعت مرغ شما حاضر است. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت مرغ شکم پر بدون فر

  1. می توانید بنا به ذائقه خود از رب انار ملس یا ترش استفاده کنید.
  2. می توانید گردو را آسیاب کنید و این کاملا سلیقه ای است و یا از آلو نیز در مواد میانی تهیه کنید.
  3. سس باید در انتها غلیظ شده باشد.
آخرین بروز رسانی در: 8 نوامبر 2023