دستور تهیه چیز ککی یخچالی شکلاتی با بیسکویت پتی بور و ژلاتین

طرز تهیه چیز کیک یخچالی با بیسکویت پتی بور

طرز تهیه چیز کیک یخچالی با بیسکویت پتی بور

چیز کیک یخچالی با بیسکویت پتی بور یکی از چیز کیک های بسیار خوشمزه و پر طرفدار است که شما می توانید برای مهمانی و تولد ها به راحتی تهیه کنید. این چیز کیک را می توانید با بیسکویت پتی بور شکلاتی یا ساده تهیه کنید و در یخچال بدون نیاز به پخت تهیه کنید و در انتها یک گاناش شکلاتی تهیه کنید و روی چیز کیک بریزید و به دلخواه با شکلات رنده شده سرو کنید. امروز طرز تهیه چیز کیک یخچالی با بیسکویت پتی بور را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

بیسکویت پتی بور کاکائویی 2 بسته
کره 150 گرم
پنیر ماسکارپونه 250 گرم
شکر 2  ق غذا خوری
خامه صورتی 200 گرم
پودر کاکائو 2 ق غذا خوری سر خالی
آب ولرم 7 ق غذا خوری
پودر ژلاتین 1 ق غذا خوری سر پر

مواد لازم برای سس شکلاتی روی چیز کیک

خامه صبحانه 100 گرم
شکلات سکه ای یا تخته ای 100 گرم

طرز تهیه چیز کیک یخچالی با بیسکویت پتی بور

مرحله اول: تهیه کراست بیسکویتی

ابتدا باید بیسکویت پتی بور را خرد یا پودر کنید برای این کار بیسکویت را داخل غذاساز یا میکسر بریزید و پودر کنید و اگر دستگاه برقی ندارید می توانید داخل یک نایلون ضخیم بریزید و با گوشتکوب بکوبید تا له و پودری شود و بعد کره را ذوب کنید و به همراه بیسکویت خوب مخلوط کنید و یک قالب کمربندی بردارید و کف آن کاغذ روغنی انداخته و کراست بیسکویتی را بریزید و با گوشتکوب خوب فشرده کنید و برای 30 دقیقه در یخچال قرار دهید.

مرحله دوم: تهیه کراست پنیری

در ادامه پودر ژلاتین را داخل کاسه ریخته و با 7 ق غذا خوری آب مخلوط کنید و بن ماری کنید یعنی روی حرارت کتری قرار دهید تا حل شود. پنیر و شکر را باهم مخلوط کنید و هم بزنید تا یکدست شود و بعد خامه را به همراه پودر کاکائو الک شده را اضافه کنید و با همزن برقی هم بزنید تا مواد یکدست شود سپس پودر ژلاتین را به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا مواد به خوبی مخلوط شود و بعد قالب را از یخچال خارج کنید و مواد پنیری را اضافه کنید برای 2 ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.

مرحله سوم: تهیه چیز کیک یخچالی با بیسکویت پتی بور

برای تهیه گاناش باید خامه را داخل یک کاسه بریزید و روی بخار کتری قرار دهید تا داغ شود و بعد شکلات خرد شده اضافه کنید و هم بزنید تا شکلات ذوب شود و بعد از این که کمی از داغی افتاد روی چیز کیک بریزید و صاف کنید و مجدد در یخچال قرار دهید و بعد از چند ساعت با چاقو دور آن را آزاد کنید و داخل دیس قرار دهید و به دلخواه تزیین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه چیز کیک یخچالی با بیسکویت پتی بور

  1. اگر گاناش یا سس شکلاتی سفت شد 2 ق غذا خوری شیر به آن اضافه کنید.
  2. میزان شکر در چیز کیک سلیقه ی است و مواد را بچشید و به دلخواه کم و زیاد کنید.
  3. می توانید بجای پنیر ماسکارپونه از هر نوع پنیر کم نمکی اضافه کنید.
آخرین بروز رسانی در: 15 نوامبر 2023