دستور پخت رولت خامه با دستور عالی و مطمئن

طرز تهیه رولت خامه ای

طرز تهیه رولت خامه ای

رولت خامه ای یکی از شیرینی ها تر و بسیار خوشمزه و ساده است که در 10 دقیقه می پزد و بقیه آن مربوط به خامه کشی و رول کردن آن می باشد و شما باید ترفند های تهیه رولت را بلد باشید تا یک رولت خامه ی جذاب مانند قنادی ها در خانه تهیه کنید. امروز طرز تهیه رولت خامه ای را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

تخم مرغ 4 عدد
آرد 1 پیمانه
شکر 1/2 پیمانه
بیکینگ پودر 1 ق مربا خوری
وانیل 1/4 ق چای خوری
آبجوش 3 ق سوپ خوری
خامه قنادی به مقدار لازم

طرز تهیه رولت خامه ای

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود و بعد زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کنید و آرد و بیکینگ پودر را باهم ترکیب و سه بار الک کنید. فر را با دمای 180 بگذارید تا گرم شود.

مرحله دوم: هم زدن تخم مرغ

در ادامه باید سفیده تخم مرغ را کمی بزنید تا کف دار شود و بعد 2 ق غذا خوری شکر به آن اضافه کنید و با دور تند همزن برقی بزنید تا سفید رنگ و خامه ی شود و زمانی که ظرف را برگردانید از ظرف بیرون نریزید. زرده را نیز به همراه وانیل و شکر 1 دقیقه بزنید تا کرمی رنگ شود و بعد آبجوش به مواد اضافه کنید و سریع هم بزنید تا از روان بودن خارج شود.

مرحله سوم: تهیه مایه رولت

در ادامه باید سفیده را به زرده اضافه کنید و با لیسک هم بزنید و در انتها آرد و بیکینگ پودر را نیز اضافه کنید و با همزن برقی یا درستی در حد مخلوط شدن مواد را هم بزنید.

مرحله چهارم: پخت رولت خامه ای

یک سینی 30*40 را انتخاب کنید و کف آن کاغذ روغنی انداخته و مایه رولت را بریزید و خوب صاف کنید تا به صورت یکدست پخش شود و بعد در فر با دمای 230 درجه به مدت 8 دقیقه و 2 دقیقه گریل بگذارید تا نان پخته شود و بعد بعد از پخت روی یک پارچه تمیز پشت و رو کنید و کاغذ روغنی را جدا کنید و با همان پارچه رولت کنید و بگذارید در یخچال تا حالت بگیرد و بعد خارج کنید و روی نان را خامه قنادی زده شده بزنید و دوباره رول کنید و در یخچال قرار دهید و به دلخواه روی رولت را خامه کشی کنید و میوه دلخواه قرار دهید و سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت رولت خامه ای

  1. می توانید دور تا دور نان را اگر خشک شده با چاقو برش بزنید.
  2. رولت باید با دمای بالا پخته شود و اگر فر برقی یا توستر دارید نیز با دمای بالا تنظیم کنید ولی مراقب باشید نان خشک نشود.
  3. می توانید یک پیاله از مواد رولت بردارید و به آن کمی پودر کاکائو بزنید و زمانی که رولت را داخل سینی ریخته مواد کاکائویی را داخل قیف ریخته و به صورت مورب روی نان بریزید تا رولت طرح دار داشته باشید.
آخرین بروز رسانی در: 20 دسامبر 2023