دستور تهیه خامه قنادی با سفیده بدون پودر خامه و نشاسته در خانه

طرز تهیه خامه قنادی با سفیده تخمه مرغ

طرز تهیه خامه قنادی با سفیده تخمه مرغ

خامه قنادی با سفیده تخم مرغ یکی از روش های بسیار ساده و سریع در خانه برای تهیه یک خامه ی خوشمزه قنادی است که شما می توانید برای خامه کشی یا تزیین کیک و کاپ کیک خود به راحتی استفاده کنید. فرم دادن خامه در خانه با خامه صبحانه برای بعضی ها کمی مشکل است و این بار می خواهیم با سفیده تخم مرغ و 4 قلم مواد در دسترس یک خامه خوشمزه تهیه کنید و به دلخواه می توانید به صورت ساده یا کاکائویی سرو کنید. امروز طرز تهیه خامه قنادی با سفیده تخمه مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

سفیده تخم مرغ 3 عدد
شکر 8 تا 10 ق غذا خوری
وانیل 1/2 ق مربا خوری
عسل 1 ق غذا خوری به دلخواه

طرز تهیه خامه قنادی با سفیده

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید سفیده تخم مرغ را از زرده جدا کنید دقت کنید این کار را به دقت انجام دهید زیرا نباید ذره ی زرده داخل سفیده باقی بماند وگرنه فرم نمی گیرد و بهتر است قبل از شروع کار پره های همزن را در فریزر قرار دهید تا خنک شود.

مرحله دوم: هم زدن

در ادامه سفیده را داخل یک کاسه استیل بریزید و وانیل را اضافه کنید و با همزن برقی هم بزنید ابتدا مواد شروع به کف کردن می کند و بعد سفیده  کم کم سفید می شود و باید شکر را 1 ق غذا خوری به صورت کم کم به سفیده اضافه کنید و هم بزنید تا سفیده شروع به فرم گرفتن کند (حدود 4 الی 5 دقیقه هم بزنید تا شکر حل شود).

مرحله سوم: تهیه خامه قنادی با سفیده تخم مرغ

در ادامه باید عسل را نیز به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا مواد یکدست شود دقت کنید همین الان شما یک خامه قنادی فرم گرفته دارید ولی اگر می خواهید فرم خامه از بین نرود و سفت بماند 10 دقیقه داخل فریزر قرار دهید و بعد از فریزر خارج کنید و برای چند دقیقه بزنید تا دوباره فرم خوبی بگیرد و بعد داخل قیف مورد نظر ریخته و روی کیک تزیین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه خامه قنادی با سفیده تخم مرغ

  1. عسل باعث سفت تر شدن خامه می شود.
  2. در حدی باید هم بزنید که رد پره های همزن داخل آن باقی بماند و زمانی که برعکس می کنید به سختی برگردد.
  3. سفیده تخم مرغ بعد از هم زدن حجم می گیرد.
  4. حتما کیک مورد نظر باید سرد باشد وگرنه خامه زود شل می شود.
  5. می توانید به دلخواه به خامه پودر کاکائو در انتها نیز اضافه کنید تا خامه کاکائویی داشته باشید.

آخرین بروز رسانی در: 31 دسامبر 2023