دستور تهیه قلب سورپرایز سه بعدی برای تولد و ولنتاین

طرز تهیه قلب سورپرایز

طرز تهیه قلب سورپرایز

قلب سورپرایز یکی از روش های جدید برای کادو دادن مخصوص در روز ولنتاین یا تولد عشق و همسر خود می باشد که شما می توانید با یک بسته شکلات و یک قالب پلاستیکی قلب سه بعدی این کادو زیبا را تهیه کنید و در جعبه قرار دهید و به دلخواه می توانید داخل قالب سورپرایز شکلات یا کادوی دلخواه خود را قرار دهید و با چکش مخصوص این قلب که در لوازم قنادی ها موجود است بشکنید و کادو را خارج کنید. امروز طرز تهیه قلب سورپرایز را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

شکلات سفید 2 بسته
شکلات قرمز 1 بسته

طرز تهیه قلب سورپرایز

مرحله اول: آماده سازی قالب

ابتدا باید قالب پلاستیکی را با روغن جامد یا روغن جدا کننده خوب کاور کنید و چرب کنید و با دستمال روغن اضافه را بگیرید و بعد داخل یخچال قرار دهید تا خنک شود.

مرحله دوم: تهیه یک طرف قلب سورپرایز

در ادامه باید یک بسته شکلات سفید را خرد کنید و داخل کاسه بریزید و روی بخار کتری قرار دهید و بن ماری کنید تا شکلات ذوب شود و بعد کمی از آن را داخل قالب بریزید و در یخچال قرار دهید تا کمی خودش را بگیرد و مجدد با شکلات چند لایه تکرار کنید تا قلب حسابی ضخیم شود و موقع خارج کردن نشکند و بعد برای 20 دقیقه در یخچال قرار دهید و بگذارید تا خودش را بگیرید و بعد با دست کمی دور قالب را فشار دهید و به راحتی داخل دیس برگردانید و مجدد قالب را چرب کنید.

مرحله سوم: تهیه قلب سورپرایز

حالا باید یک بسته دیگر شکلات را نیز بن ماری کنید و مانند مرحله قبل داخل قالب چندین بار تکرار کنید تا لایه قلب ضخیم شود و بعد برای 20 دقیقه داخل یخچال قرار دهید و مانند مرحله قبل خارج کنید و کادوی مورد نظر را یک سمت قلب بریزید و برای این که دور تا دور قلب تمیز و یکدست شود و هر دو قلب روی هم قرار بگیرند باید یک تابه را داغ کنید و برای چند ثانیه لبه های قلب را داخل آن قرار دهید تا با حرارت کمی ذوب شود و بعد به راحتی روی هم بچسبانید و برای تزیین شکلات قرمز را بن ماری کنید و داخل قیف بریزید و روی آن طرح ایجاد کنید یا از قالب های حروف استفاده کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه قلب سورپرایز

  1. اگر لایه قلب را یک بار تکرار کنید موقع خارج کردن شکلات شکسته می شود.
  2. می توانید از قالب سیلیکونی استفاده کنید که دیگر نیازی به چرب کردن قالب ندارد.
  3. می توانید از هر رنگی شکلاتی که دوست دارید استفاده کنید.
  4. بیش از اندازه داخل تابه نگه ندارید وگرنه ذوب می شود.
آخرین بروز رسانی در: 28 ژانویه 2024