دستور تهیه سبزه نخود عید نوروز

طرز تهیه سبزه نخود

طرز تهیه سبزه نخود

سبزه یکی از اجزای اصلی سفره هفت سین می باشد یکی از سبزه های بسیار زیبا نخود می باشد که می توانید داخل خاک ژله ی این سبزه زیبا را تهیه کنید و بهترین زمان این سبزه 3 هفته مانده به عید می باشد پس دست به کار شوید این سبزه زیبا را برای هفت سین امسال تهیه کنید. امروز طرز تهیه سبزه نخود را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

نخود 3 ق غذا خوری
آب به مقدار کافی

طرز تهیه سبزه نخود

مرحله اول: آماده سازی نخود

ابتدا باید مقداری نخود را بردارید به مدت 12 ساعت خیس کنید و کنار قرار دهید و سپس آن ها را داخل ظرفی ریخته و دستمال مرطوب روی آن قرار دهید و مداوم آب اسپری کنید و حتما مقابل نور قرار دهید.

مرحله دوم: جوانه زدن

بعد از چند روز مشاهده می کنید که جوانه زد باید جوانه ها را انتقال دهید در ظرف مورد نظر قرار دهید می توانید یک تنگ شیشه ی بردارید و و داخل آن خاک ژله ی بریزید و یا می توانید از سنگ های سفید داخل تنگ برای زیبای بهتر بریزید.

مرحله سوم: تهیه سبزه نخود

در ادامه باید سبزه تهیه شده را مقابل نور قرار دهید و هوای مناسبی داشته باشد زیرا رطوبت عامل مهم رشد نخود است و هر در روز یک بار حداقل آب اسپری کنید تا کم کم جوانه رشد کنند و بلند شود به همین راحتی سبزه نخود شما حاضر شده است و می توانید یک روبان دور تنگ بسته و تزیین کنید. نوش جان

فوت و فن های رشد سبزه نخود

  1. می توانید داخل گلدان نیز این سبزه را تهیه کنید برای این کار داخل گلدان مورد کمی پنبه قرار دهید و نخود خیس خورده را به همراه یک پارچه روی آن بگذارید و آب اسپری کنید تا جوانه بزند و بعد از جوانه زدن پارچه بردارید.
  2. 3 روز طول می کشد تا جوانه بزند در این زمان حتما چند بار آب اسپری کنید.
  3. بهتر است نخود 24 الی 48 ساعت خیس بخورند و بعد سبزه را تهیه کنید.
آخرین بروز رسانی در: 20 فوریه 2024