دستور پخت کیک سیب و دارچین کافی شاپی

طرز تهیه کیک سیب و دارچین

طرز تهیه کیک سیب

کیک سیب یکی از کیک های بسیار خوشمزه و ساده است و شما می توانید این کیک را برای عصرانه و دورهمی خود تهیه کنید و از طعم بی نظیر یک کیک ساده با سیب تهیه کنید. شما می توانید این کیک را با سیب زرد و قرمز به دلخواه تهیه کنید و می توانید از کشمش یا گردو داخل کیک استفاده کنید. امروز طرز تهیه کیک سیب را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

تخم مرغ ۴ عدد
شکر 1 و 1/4 پیمانه
روغن مایع 1/2 پیمانه
ماست 1/2 پیمانه
آرد ۲ پیمانه سر صاف
بیکینگ پودر ۲ ق چای خوری
وانیل ۱/۴ ق چای خوری
پودر دارچین 1 ق چای خوری
سیب 3 عدد
کشمش پلویی 2 ق سوپ خوری
هل سابیده 1/2 ق چای خوری
شکر اضافی 2 ق سوپ خوری

طرز تهیه کیک سیب

مرحله اول: آماده سازی سیب

ابتدا سیب ها را پوست کنده و رنده کنید و دو قاشق شکر اضافی دستور را به همراه پودر دارچین روی سیب ها پاشیده و با حرارت ملایم به مدت ۵ دقیقه بپزید تا جایی که شکر ها ذوب شده و سیب ها کمی پخته و موادمان به حالت مربایی درآید و کشمش را شسته و افزوده و از روی حرارت بردارید و نیمی از هل ساییده را افزوده و همزده و کنار قرار دهید تا خنک شود.

مرحله دوم: هم زدن تخم مرغ

زرده و سفیده‌ ی تخم مرغ ها را از هم جدا کرده و سفیده را با نیمی از شکر هم بزنید تا سبک و ابری شود و زرده ها و نیم دیگر شکر و وانیل را هم بزنید به مدت ۵ دقیقه تا کرم رنگ و کشدار شود و روغن مایع و ماست و نیم دیگر هل را افزوده و چند ثانیه هم بزنید و در نهایت آرد و بیکینگ پودر را با هم ترکیب و به مواد افزوده و در حد ترکیب شدن هم بزنید و سفیده را در دو مرحله افزوده و دورانی هم بزنید.

مرحله سوم: پخت کیک سیب

داخل قالب های پای سیب را کپسول کاغذی قرار داده و مقداری از مایه ی کیک داخل کپسول ها ریخته و یک قاشق از مارمالاد سیب و کشمش روی مایه ی کیک قرار داده و کمی دارچین پاشیده و یک قاشق مایه ی کیک روی مارمالاد ریخته و قالب ها را داخل فر از قبل گرم شده با دمای ۱۷۵ درجه ی سانتیگراد به مدت تقریبی ۳۵ دقیقه یا تا زمانی که کیک ها پخته و طلایی شوند قرار دهید. نوش جان

فوت وف ن های دستور پخت کیک سیب

  1. می توانید در قالب بزرگ تر به همین روش مقداری از مایه‌ی کیک را بریزید و مارمالاد روی مایه ی کیک و کمی پودر دارچین و دوباره مایه ی کیک و مقداری خلال بادام و سپس داخل فر با همان دما قرار دادم تا پخته و طلایی شود.
  2. از آرد شیرینی پزی استفاده کنید.
  3. می توانید در فر برقی با دمای 165 قرار دهید.
آخرین بروز رسانی در: 3 ژانویه 2024