دستور پخت چیز کیک سن سباستین

طرز تهیه چیز کیک سوخته

طرز تهیه چیز کیک سن سباستین

چيزكيك سن سباستين يا چيزكيك سوخته بافت این این چیز کیک بسیار نرم و لطیف است و این روز ها بسیار ترند است. این چیز کیک کاملا پخته است و در دسته چیز کیک های تنوری قرار می گیرد و به راحتی داخل دهان آب می شود. این چیز کیک سوخته در کل دنیا بسیار محبوب است. امروز طرز تهیه چیز کیک سوخته را به شما آموزش خواهیم داد همراه ا باشید.

مواد لازم

پنیر خامه ای 430 گرم
خامه صبحانه 270 گرم
شکر 120 گرم
آرد 20 گرم
نشاسته ذرت 10 گرم
تخم مرغ 3 عدد
وانیل 1 ق چای خوری
آب لیمو ترش تازه 1 ق چای خوری
سس شکلاتی به دلخواه برای تزیین

طرز تهیه چیز کیک سن سباستین

مرحله اول: هم زدن مواد

پنیرخامه ای و شکر را با همزن برقی بزنید تا دانه های شکر حل شود. وانیل را افزوده و‌ تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه میکنیم و هم بزنید و آب لیمو ترش را افزوده و همزده و آرد و نشاسته را با نیمی از خامه ی صبحانه ترکیب کرده و هم بزنید.تا صاف و یکدست شود.

مرحله دوم: افزودن خامه

مابقی خامه را افزوده و همزده و سپس این ترکیب را به مواد تخم مرغی افزوده و ۱۰ ثانیه همزده تا صاف و‌ یکدست شود و سپس از الک رد کرده تا صاف و گلوله ها باز شود.

مرحله سوم: پخت چیز کیک سوخته

در ادامه باید مواد را داخل قالب ۱۸ سانت با ارتفاع ۹ سانت را دو لایه کاغذ روغنی انداخته به طوری که کاغذ روغنی از دیواره های قالب بالا آید و سپس مواد را داخل قالب ریخته و در فری که از یک ربع قبل با دمای ۲۲۰ درجه ی سانتیگراد گرم کنید به مدت تقریبی ۳۵ تا ۴۰ دقیقه یا تا زمانی که رویه ی چیزکیک به رنگ کاراملی دربیاید.

مرحله چهارم: تهیه چیز کیک سوخته

سپس به آرامی در فر را کمی باز بگذارید تا چیز کیک ۲ ساعت داخل فر خنک شود و سپس از فر خارج کرده و یک ساعت داخل یخچال قرار دهید تا کامل خنک شود و خودش را بگیرد. سپس از قالب خارج کرده و برش زده و به دلخواه با گاناش سرو کنید.

فوت و فن های دستور پخت چیز کیک سوخته

  1. وقتی چیز کیک پخت و رویه ی آن کاراملی شد،اگر حرکت دهید،مشاهده می کنید که مواد داخل آن شل و لرزان هست و وقتی داخل فر خنک شود،از آن حالت خارج می شود.
  2. این مدت زمان تو فر های مختلف متفاوت می باشد.
  3. می توانید از خامه قنادی نیز استفاده کنید ولی باید شکر را حذف کنید.
آخرین بروز رسانی در: 28 ژانویه 2024