دستور پخت سالاد اندونزی رستورانی با کشمش و گردو کالباس

طرز تهیه سالاد اندونزی

سالاد اندونزی

سالاد اندونزی یکی از سالاد های بسیار خوشمزه و مجلسی می باشد که می توانید خیلی راحت با سبزیجات مختلف در خانه تهیه کنید. سالاد اندونزی را می توانید با کالباس یا مرغ پخته شده و ریش شده تهیه کنید که این سلیقه ای می باشد و بهتر است از چند ساعت قبل این سالاد را تهیه کنید و در یخچال قرار دهید و سس را به آن اضافه کنید تا مزه ها به خورد هم برود. شما می توانید در این پست دستور پخت سالاد اندونزی خوشمزه را با عکس مراحل مشاهده کنید.

مواد لازم برای تهیه سالاد اندونزی

کلم سفید یک بوته کوچک
کلم بنفش 1/4 بوته
هویج 2 عدد
خیار شور 4 عدد
ذرت 1 پیمانه
نخود فرنگی 1/2 پیمانه
ژامبون خرد شده 1 پیمانه
کشمش و گردو به مقدار دلخواه

مواد لازم برای تهیه سس

سس مایونز 3 ق غذا خوری
سس خردل 1 ق غذا خوری
ماست سفت 2 ق غذا خوری
آب لیموترش کمی
نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم

طرز تهیه سالاد اندونزی

مرحله اول: خرد کردن مواد

ابتدا باید کلم ها را بشورید و خرد کنید و بعد به کمک یک چاقو تیز یا غذاساز یا رنده های ورقه کن کلم را به صورت خلالی ریز و یکدست خرد کنید و داخل یک کاسه بریزید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه باید خیارشور ها را بشورید و به صورت ریز خرد کنید و به همراه ذرت بخارپز شده و نخود فرنگی و هویج پخته شده و خرد شده به مواد فوق اضافه کنید، دقت کنید نخود و ذرت باید بخارپز شده باشد می توانید از کنسرو ها استفاده کنید و یا می توانید خودتان در منزل بخارپز کنید. در ادامه ژامبون دلخواه خود را به صورت مکعبی خرد کنید و به مواد اضافه کنید. سپس در انتها نوبت اضافه کردن گردو خرد شده و کشمش می باشد.

مرحله سوم: تهیه سس

برای تهیه سس این سالاد باید سس مایونز را به همراه ماست سفت مخلوط کنید و هم بزنید و کمی سس خردل اضافه کنید و در انتها آب لیموترش تازه و نمک و فلفل سیاه را افزوده و هم بزنید تا سس یکدست شود.

مرحله چهارم: تهیه سس

در ادامه همه مواد سالاد را خوب هم بزنید تا یکدست شود و بعد سس تهیه شده را روی سالاد بریزید و خوب هم بزنید و روی درب ظرف را پوشانده و برای چند ساعت در یخچال قرار دهید تا مواد به خورد سس برود و بعد سالاد سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت سالاد اندونزی

  1. می توانید از مرغ ریش شده نیز برای تهیه ایت سالاد استفاده کنید، برای این کار مرغ را به همراه پیاز و ادویه بگذارید تا پخته شود و بعد ریش ریش کنید و به مواد سالاد اضافه کنید.
  2. افزودن کشمش و گردو دلخواه است و می توانید حذف کنید.
  3. نخود فرنگی و ذرت حتما پخته شده باشد و بعد به سالاد اضافه کنید.
  4. میزان کلم سفید باید بیشتر از بنفش باشد یا کلا می توانید کلم بنفش رو حذف کنید.
  5. این سالاد بهتر است از چند ساعت قبل سرو درست شود و داخل یخچال استراحت کند تا حسابی سس به خورد مواد سالاد برود و خوشمزه تر می کند.
  6. می توانید ماست را حذف کنید و جایگزین کامل سس بزنید اما برای رژیمی تر شدن آن و خوشمزگی بیشتر بهتره ترکیبی بزنید.
آخرین بروز رسانی در: 22 می 2023