دستور پخت شیرینی نارگیلی بدون داغ زدن دز خانه

طرز تهیه شیرینی نارگیلی

طرز تهیه شیرینی نارگیلی

شیرینی نارگیلی یکی از شیرینی های بسیار خوشمزه و پر طرفدار می باشد که شما می توانید برای عید نوروز به راحتی این شیرینی را تهیه کنید زیرا نیاز به داغ زدن ندارد و می توانید با فر و بدون فر داخل فر دست ساز در خانه تهیه کنید. بافت این شیرینی فوق العاده می باشد و همه مواد به پیمانه یا لیوان فرانسوی گفته شده است که دیگر نیازی به ترازو ندارید می توانید خیلی راحت این شیرینی را در خانه تهیه کنید. اما اگر دوست دارید یک شیرینی نارگیلی خوشمزه به همراه فوت و فن های آن تهیه کنید همراه ما باشید.

مواد لازم

پودر قند 180 گرم معادل 1 لیوان و 1 ق غذا خوری
پودر نارگیل چرب 120 گرم معادل 1 لیوان و 3 ق غذا خوری
روغن مایع 100 گرم معادل 1/2 لیوان
سفیده تخم مرغ 90 گرم معادل 2 عدد و نصفی
آب لیمو تازه 1 ق چای خوری
وانیل نوک ق چای خوری

طرز تهیه شیرینی نارگیلی

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا باید همه مواد لازم را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود و بعد همه مواد گفته شده را داخل به غیر از روغن داخل یک کاسه بریزید و خوب مخلوط کنید تا مواد یکدست شود.

مرحله دوم: افزودن روغن

در ادامه باید روغن را روی حرارت قرار دهید تا داغ داغ شود و بعد طی سه مرحله به مواد اضافه کنید و با هر بار افزودن خیلی سریع هم بزنید این مرحله بسیار مهم است و جایگزین داغ زدن است و اگر خوب هم بزنید مانند شیرینی بازاری ها ترک می خورد.

مرحله سوم: استراحت مواد

حالا باید روی کاسه را بپوشانید و مواد را برای 1 ساعت در دمای محیط آشپزخانه استراحت دهید و بگذارید تا بماند و کاملا استراحت کند و خنک شود.

مرحله چهارم: پخت شیرینی نارگیلی

در ادامه باید کف سینی فر مورد نظر کاغذ روغنی قرار دهید و مواد را داخل قیف یک بار مصرف بریزید و نوک قیف را قیچی بزنید و داخل سینی پایپ کنید، دقت کنید باید با فاصله از هم باشند و اگر نوک مواد قله ای شد با دست خیس یا چرب شده نوک روی شیرینی را بخوابانید و بعد در فر از قبل گرم شده به مدت 20 الی 25 دقیقه با دمای 170 بگذارید تا شیرینی پخته شود و بعد صبر کنید تا شیرینی خنک شود و بعد از روی سینی جدا کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت شیرینی نارگیلی

  1. شیرینی که از دور شروع به طلایی شد حرارت زیر فر رو خاموش کنید و حدود ۳ دقیقه گریل رو روشن کنید و زود خاموش کنید تا ۵ دقیقه هم شیرینی تو همون فر خاموش بماند کل شیرینی طلایی رنگ می شود.
  2. داخل ظرف دربسته و در دمای محیط می توانید برای 1 هفته نگهداری کنید و اگر می خواهید زمان بیشتری نگهداری کنید باید داخل فریزر قرار دهید زیرا برای 2 ماه تازه می ماند و یک ساعت قبل از مصرف از فریزر خارج کنید.
  3. اگر مشاهده کردید غلظت مواد تون زیاده می توانید به جای ۲ تا سفیده تخم مرغ از ۳ تا سفیده استفاده کنید ولی سفیده رو کم کم به مواد اضافه کنید که دیگه زیادی غلظتش شل نشود و شیرینی ها تون خیلی پف نکند.
  4. از پودر نارگیل تازه استفاده کنید.10M
آخرین بروز رسانی در: 14 مارس 2024