دستور پخت باقلوا استانبولی با خمیر مخصوص

طرز تهیه باقلوا استانبولی

طرز تهیه باقلوا استانبولی

باقلوا استانبولی یکی خوشمزه ترین و بهترین باقلوا های دنیا می باشد که برای کشور ترکیه می باشد و شما می توانید به راحتی در خانه تهیه کنید. برای خمیر باقلوا استانبولی شما می توانید از خمیر مخصوص باقلوا استفاده کنید یا از خمیر یوفکا که در دسترس است. مواد میانی باقلوا استانبولی را می توانید به دلخواه کم و زیاد کنید یا با مغز های مختلف تهیه کنید. امروز طرز تهیه باقلوا استانبولی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

خمیر باقلوا 1 بسته
شیر عسلی 3 ق غذا خوری
شکر 1 لیوان
آب 1 لیوان
زعفران نوک ق چای خوری
هل 2 عدد
پسته یا گردو به دلخواه
کره 100 گرم

طرز تهیه باقلوا استانبولی

مرحله اول: تهیه شهد

ابتدا باید شربت این باقلوا را آماده کنید ولی اگر خمیر شما یخ زده از فریزر خارج کنید و در دمای محیط قرار دهید تا نرم شود، داخل یک طرف آب و شکر و زعفران و هل و شیر عسلی را بریزید و هم بزنید و روی حرارت قرار دهید تا شکر حل شود و کم کم غلیظ شود شربت را کنار قرار دهید تا خنک شود.

مرحله دوم: تهیه مواد میانی

برای مواد میانی شما می توانید از گردو یا پسته استفاده کنید، گردو یا پسته مورد نظر را با کمک چاقو خرد کنید دقت کنید نباید خیلی له و پودری باشد و کمی دندان گیر باشد.

مرحله سوم: پیچیدن خمیر باقلوا

در ادامه کره را داخل کاسه ریخته و روی بخار کتری قرار دهید تا ذوب شود و یا برای 1 دقیقه با قدرت 100درصد داخل مایکروفر قرار دهید. دو برگ از خمیر باقلوا را با کره چرب کنید و روی هم قرار دهید و روی خمیر به صورت نامنظم گردو یا پسته خرد شده بپاشید و یک سیخ چوبی در ابتدا خمیر قرار دهید و رول کنید و در انتها از دو طرف خمیر را به وسط سیخ بیاورید تا جمع شود.

مرحله چهارم: پخت باقلوا استانبولی

در ادامه همه خمیر ها را رول و لوله کنید و داخل ظرف فر قرار دهید و روی خمیر را ها مجدد با کره رومال کنید و در فر از قبل گرم شده به مدت 40 دقیقه با دمای 180 بگذارید تا برشته و طلایی شود و بعد از فر خارج کنید و همان طور که داغ است باید شهد سرد را روی باقلوا بریزید و برای 1 ساعت در یخچال قرار دهید تا شهد جذب باقلوا شود و بعد برش بزنید و سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت باقلوا استانبولی

  1. می توانید شربت را با همان شکر و آب تهیه کنید و شیر عسلی را حذف کنید ولی طعم فوق العاده به باقلوا می دهد.
  2. می توانید بجای رول کردن ورق ها را روی هم داخل ظرف قرار دهید و در انتها برش بزنید.
  3. به دلخواه داخل شربت چند قطره آب لیمو ترش تازه بریزید.
آخرین بروز رسانی در: 10 مارس 2024