دستور پخت شیرینی بهشتی با لیوان فرانسوی

طرز تهیه شیرینی بهشتی

طرز تهیه شیرینی بهشتی

شیرینی بهشتی یا شیرینی کرکی یکی از شیرینی های نوروزی می باشد که طعم و مزه بسیار خوبی دارد و شما می  توانید با یک خمیر پایه سه طعم مختلف از شیرینی را برای عید نوروز تهیه کنید و در انتها به دلخواه کمی خرفه بپاشید و این شیرینی را سرو کنید. ما در آموزش های قبلی شیرینی های نوروزی به شما طرز تهیه نخودچی، شیرینی نارگیلی را یاد دادیم و امروز طرز تهیه شیرینی بهشتی را نیز به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

پودر قند ۹۰ گرم ( ۱/۲پیمانه)
روغن صاف قنادی یا روغن تمام جامد ۱۰۰ گرم ( ۱/۲پیمانه)
آرد قنادی ۱۶۰ تا۱۸۰ گرم ( یک پیمانه و نیم )
روغن مایع ۱۵گرم ( یک ق غذاخوری)
پودر هل یا وانیل ۱/۴ ق چای خوری

طرز تهیه شیرینی بهشتی

مرحله اول: همزدن پودر قند و روغن

ابتدا آرد و پودر قند را الک کنید. پودر قند الک شده را داخل کاسه ریخته و روغن صاف جامد را اضافه کنید (روغن را باید ابتدا ذوب کنید و بعد در دمای محیط قرار دهید تا خودش را بگیرد) حالا باید با همزن برقی برای 10 دقیقه خوب این ترکیب را هم بزنید تا مانند خامه سفید رنگ و فرم بگیرد و حتما بین کار دورگیری کنید این مرحله مهم ترین قسمت تهیه این شیرینی می باشد و اگر مواد را خوب هم نزنید موقع پخت پهن می شود.

مرحله دوم: افزودن آرد

در ادامه باید پودر هل و روغن مایع را اضافه کنید و برای 2 دقیقه دیگر مواد را هم بزنید تا یکدست شود و بعد باید آرد را به صورت قاشق قاشق اضافه کنید و با لیسک به صورت دورانی هم بزنید تا خمیر چسبانکی داشته باشید نباید خمیر خیلی سفت باشد.

مرحله سوم: رنگی کردن خمیر

حالا خمیر را به سه یا دو قسمت تقسیم کنید و به یکی 1 ق چای خوری پودر کاکائو الک شده اضافه کنید و هم بزنید و به یکی دیگر کمی زعفران دم کرده خیلی غلیظ که آب زیادی نداشته باشد اضافه کنید و هم بزنید و قسمت دیگر را ساده قرار دهید.

مرحله چهارم: پخت شیرینی بهشتی

در ادامه مواد را داخل قیف با ماسوره دلخواه بریزید و روی سینی فر کاغذ روغنی قرار دهید و مواد را داخل سینی پایپ کنید و روی شیرینی اگر قله ی شده است را با دست صاف کنید و کمی خرفه یا کنجد یا پودر پسته بپاشید. سینی را در فر از قبل گرم شده قرار دهید و به مدت 25 الی 30 دقیقه با دمای 170 بگذارید تا پخته شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت شیرینی بهشتی

  1. بعد از پخت تا 2 ساعت به آن دست نزنید چون ممکن است پودر شود و بعد جابجا کنید.
  2. اگر موقع ماسوره زدن احساس کردن خمیر خیلی خشک است می توانید کمی روغن مایع اضافه کنید و اگر خیلی شل بود کمی آرد.
  3. این شیرینی چون شیر و تخم مرغ نداره ماندگاری زیادی دارد تو ظرف دربسته جای خنک قرار دهید.
  4. حتما آرد را با احتیاط بریزید چون اگر زیاد بریزید خمیر سفت می شود.
  5. اگر شیرینی داخل فر پهن شد بدانید که روغن و پودر قند را کم زدید یا باید بیشتر هم بخورد.
آخرین بروز رسانی در: 28 فوریه 2024