دستور پخت شیرینی نارگیلی آردی با پیمانه

طرز تهیه شیرینی نارگیلی آردی

طرز تهیه شیرینی نارگیلی آردی

شیرینی نارگیلی آردی یکی از ساده ترین و بی دردسرترین شیرینی های نوروزی می باشد که خیلی ساده تهیه می شود و شما می توانید با قالب های مختلف این شیرینی را کاتر بزنید و برای عید نوروز تهیه کنید. این شیرینی بافت بسیار نرم و لطیفی دارد. ما در آموزش های قبلی به شما طرز تهیه شیرینی نارگیلی پفکی، شیرینی بهشتی را یاد دادیم و امروز طرز تهیه شیرینی نارگیلی آردی را نیز آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

پودر نارگیل چرب 3/4 لیوان فرانسوی دسته دار
آرد قنادی 1.5 لیوان
روغن جامد 1/2 لیوان
پودر شکر 3/4 لیوان
پودر پسته برای تزیین

طرز تهیه شیرینی نارگیلی آردی

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

برای تهیه این شیرینی به روغن جامد نیاز دارید که باید روغن را یک بار ذوب کنید و در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شود و دوباره خودش را بگیرد. روغن را به همراه پودر شکر با همزن برقی برای 5 دقیقه بزنید تا کرمی رنگ و حجیم شود و حتما بین کار دورگیری کنید تا روغن خوب هم بخورد.

مرحله دوم: تهیه خمیر

در ادامه پودر نارگیل را که داخل آسیاب ریختید و پودری کردید به همراه آرد اضافه کنید و با لیسک خوب هم بزنید تا یکدست شود، این خمیر برای مسنجم شدن نیاز به ورز ندارد چون اگر ورز دهید شیرینی شما در نهایت بافت خشکی و بیسکویتی پیدا می کند. پس بهتر است خمیر را داخل غذاساز بریزید یا از چرخ گوشت دوباره رد کنید تا بافت مسنجم پیدا کند یا این که دستکش انداخته و با نوک انگشت خمیر را جمع کنید.

مرحله سوم: کاتر زدن خمیر

در ادامه خمیر را روی سطح کار با کمک نایلون و وردنه به قطر نیم سانت پهن کنید و کاتر بزنید یا می توانید با دست گرد کنید و شیرینی ها را داخل سینی فر بدون نیاز به کاغذ روغنی قرار دهید.

مرحله چهارم: پخت شیرینی نارگیلی آردی

در ادامه روی شیرینی ها به دلخواه تخم خرفه یا پودر پسته بریزید و در فر از قبل گرم شده به مدت 15 تا 20 دقیقه با دمای 160 قرار دهید در حدی که زیر شیرینی ها کمی تغییر رنگ دهد و صبر کنید تا کاملا خنک شود و بعد از روی سینی جدا کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت شیرینی نارگیلی آردی

  1. این مقدار مواد حدود 50 عدد شیرینی نارگیلی آردی خواهید داشت.
  2. چون خود نارگیل تازه کلی عطر و طعم دارد نیازی به هل و گلاب ندارد ولی می توانید به دلخواه از پودر هل استفاده کنید.
  3. این شیرینی به بیکینگ پودر نیز نیاز ندارد زیرا خودش حسابی ترد و خوشمزه می شود.
  4. حتما باید زیر شیرینی تغییر کند پس نیازی نیست کانوکشن یا چرخش هوا روشن باشد و روی شیرینی باید سفید باقی بماند.
آخرین بروز رسانی در: 14 مارس 2024