دسور پخت لگیمات عربی

طرز تهیه لگیمات

طرز تهیه لگیمات

لگیمات یکی از شیرینی فوق العاده خوشمزه برای ماه مبارک رمضان است که به بامیه عربی نیز معروف است و در جنوب کشور به لگیمات همه این شیرینی را می شناسند و اصلا تخم مرغ ندارد و برای کسانی که به بوی تخم مرغ اذیتشان می کنند گزینه خوبی می باشد و می توانید بدون نیاز به قالب و فر این بامیه خوشمزه را تهیه کنید و این رسپی یکی از ساده ترین طرز تهیه لگیمات می باشد همراه ما باشید.

همچنین ببینید: طرز تهیه زولبیا

مواد لازم

آرد 2 پیمانه
ماست 1/4 پیمانه
نشاسته ذرت 3 ق س خوری
شکر 3 ق غذا سوپ خوری
روغن مایع 3 ق سوپ خوری
خمیر مایه فوری 1 ق سوپ خوری
آب ولرم 1 لیوان
نمک 1/8 ق چای خوری

همچنین ببینید: طرز تهیه جلبی افعانی

طرز تهیه لگیمات

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا باید مواد خشک را داخل یک کاسه بریزید و باهم ترکیب کنید، یعنی شکر، خمیرمایه فوری، نشاسته و نمک هم بزنید تا مواد حسابی مخلوط شود و بعد روغن مایع و ماست را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد مخلوط شود.

مرحله دوم: استراحت مواد

در ادامه باید آب ولرم را کم کم اضافه کنید و هم بزنید تا غلظت مواد شبیه به ماست چکیده شود و مقدار آب بسته به این دارد که شما از چه نوع آردی استفاده می کنید زیرا آب خور آرد ها باهم فرق دارد و اگر مایه خیلی شل شد آرد بزنید و اگر سفت بود آب ولرم اضافه کنید روی کاسه را بپوشانید و برای 2 ساعت استراحت دهید تا خمیر ور بیاید.

مرحله سوم: سرخ کردن لگیمات

در ادامه مواد را داخل قیف بدون ماسوره یا نایلون بریزید و یا حتی می توانید از قاشق استفاده کنید و مواد را بردارید و داخل روغن داغ سرخ کنید تا طلایی شود، دقت کنید حرارت نباید خیلی داغ یا کم باشد و بعد از سرخ شدن داخل شربت خنک قرار دهید و برای چند دقیقه بگذارید تا بماند و بعد خارج کنید. نوش جان

مرحله چهارم: تهیه شربت

شما باید شربت بار را در ابتدای تهیه لگیمات تهیه کنید برای تهیه باید 2 لیوان شکر و 1 لیوان آب را باهم مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید تا شکر حل شود و بعد از حل شدن به آن زعفران و هل و گلاب اضافه کنید و بگذارید روی شعله متوسط تا غلیظ شود و به قوام برسد و در انتها آبلیمو را برای مانع شکرک زدن اضافه کنید.

فوت و فن های دستور پخت لگیمات

  1. می توانید شربت تهیه نکنید و روی آن عسل یا شیره یا شکلات بریزید و سرو کنید.
  2. شربت باید کاملا خنک باشد و اگر هر دو گرم باشد لگیمات نرم می شود.
  3. یک قابلمه کوچک برای سرخ کردن در نظر بگیرید که روغن بیشتری بریزید و لگیمات داخل روغن غوطه ور باشد.
آخرین بروز رسانی در: 24 مارس 2024