دستور پخت شیرینی ناپلئونی خانگی با خمیر هزار لایه

طرز تهیه شیرینی ناپلئونی

شیرینی ناپلئونی

شیرینی ناپلئونی یکی از شیرینی ها محبوب ما ایرانی ها می باشد که شما می توانید خیلی راحت این شیرینی را تهیه کنید. این شیرینی طعم و مزه خوبی دارد و شما می توانید با خمیر هزارلا یا خمیر یوفکا در خانه تهیه کنید و یک شیرینی مجلسی درجه یک داشته باشید. شما می توانید از خمیر های آماده هزارلا نیز استفاده کنید. شیرینی های خامه ای بسیار خوشمزه هستند و با خامه قنادی زده شده این شیرینی را در کمترین زمان تهیه کنید برای مهمانی ها سرو کنید. اما گر دوست دارید یک شیرینی خامه ای خیلی راحت تهیه کنید این پست را دنبال کنید.

مواد لازم

خمیر هزارلا 1 بسته
خامه قنادی 200 گرم
پودر قند به مقدار لازم
پودر پسته به مقدار لازم

طرز تهیه شیرینی ناپلئونی

مرحله اول: آماده سازی شیرینی

ابتدا باید یک بسته خمیر هزارلا را در دمای محیط قرار دهید تا یخ آن آب شود و بعد از بسته بندی خارج کنید و دور تا دور خمیر را با یک کاتر یا چاقو تیز خیلی نازک برش بزنید و آن را دور نریزید و نگه دارید. خامه قنادی را نیز در دمای محیط قرار دهید تا نیمه یخی شود. خمیر را به صورت مربع یا مستطیل یا هر مدلی که دوست دارید بعد از پخت خامه روی آن قرار دهید کاتر بزنید.

مرحله دوم: پخت خمیر

در ادامه باید سینی فر یا توستر را کاغذ روغنی قرار دهید و خمیر را داخل سینی قرار دهید، آن قسمت های که برش زدید و جدا کردید نیز داخل سینی قرار دهید و بعد سینی را در فر از قبل گرم شده قرار و ابتدا برای 10 دقیقه با دمای 200 درجه بگذارید تا لایه ها پف کند و بعد دما روی 180 بیاورید و بگذارید برای 10 دیگر نیز پخته و طلایی شود و بعد از فر خارج کنید و صبر کنید تا خنک شود. تکه های بریده شده را با دست خرد کنید و برای روی شیرینی کنار قرار دهید.

مرحله سوم: تهیه شیرینی ناپلئونی

خامه قنادی را با دور تند همزن برقی بزنید تا فرم بگیرد. خامه را داخل قیف بریزید و حالا روی یک قسمت از نان بریزید و یک خمیر دیگر را روی آن قرار دهید و روی خمیر را دوباره خامه بزنید و با پودر نان خود خمیر روی خامه را کاور کنید و کمی پودر پسته بپاشید و حدود 2 الی 3 ساعت در یخچال قرار دهید تا رطوبت بین لایه ها پخش شود و لایه ها نرم شوند و بعد سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت شیرینی ناپلئونی

  1. مرحله برش زدن را روی همان کاغذ خود خمیر انجام دهید و بعد به سینی انتقال دهید تا نچسبد.
  2.  تعداد لایه های شیرینی به سلیقه شخصی خودتان بستگی دارد.
  3. اگر زمان دهید بهتر است یک شب به این شیرینی استراحت دهید و بعد سرو کنید در طعم نهایی بسیار تاثیر دارد.
  4. می توانید روی شیرینی کمی پودر قند نیز بپاشید.
  5. وقتی شیرینی را از فر خارج می کنید کاملا بگذارید تا سرد شود و بعد خامه بزنید زیرا ممکن است گرمای شیرینی خامه را آب کند.
آخرین بروز رسانی در: 20 ژوئن 2023