طرز تهیه باسلوق با نشاسته گل بدون ژلاتین و گلوکز

طرز تهیه باسلوق

طرز تهیه باسلوق

باسلوق یکی از شیرینی های بسیار خوشمزه و ساده می باشد که شما می توانید در نیم ساعت درست کنید یک گزینه خوب برای مهمانی ها و دورهمی می باشد و شما می توانید این باسلوق خوشمزه و ساده را به راحتی تهیه کنید. حتما از نشاسته گل برای تهیه این باسلوق استفاده کنید و بهتر است از نشاسته گل تازه تهیه کنید تا بوی ترشی نداشته باشد و یا می توانید برای گرفتن بوی ترشی یک بار داخل آب سرد بریزید و آب آن را دور بریزید تا مزه ترشی آن از بین برود. امروز طرز تهیه باسلوق گردویی خوشمزه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

نشاسته گل 1 لیوان
آب 1.5 لیوان
شکر 3/4 لیوان
گلاب 2 ق غذا خوری
کره 20 گرم
گردو به مقدار لازم
پودر نارگیل به مقدار لازم

طرز تهیه باسلوق گردویی

مرحله اول: آماده سازی نشاسته

در ابتدا باید نشاسته را به همراه آب مخلوط کنید و هم بزنید تا دانه های نشاسته داخل آب باز شود و می توانید برای این که مطمئن شوید گلوله های نشاسته باز شده است می توانید یک بار از صافی عبور دهید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

نشاسته صاف شده را داخل قابلمه بریزید و به آن شکر و گلاب و کره ذوب شده را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد مخلوط شود و روی شعله گاز قرار دهید تا به غلظت برسد این مرحله مهم ترین اصل تهیه باسلوق است که باید روی حرارت ملابم مواد بجوشد و کم کم غلیظ شود و اصلا نباید حرارت را زیاد کنید وگرنه بوی خامی مواد می ماند و باسلوق اصلا طعم خوبی ندارد و این کار را باید با حوصله انجام دهید تا مواد وسط قابلمه جمع شود و آب اضافی تبخیر شده باشد.

مرحله سوم: استراحت باسلوق

دست های خود را کمی چرب کنید و از مواد به اندازه یک گردو بردارید و در دست شکل دهید و داخل پودر نارگیل بغلطانید  و روی آن مغز گردو نصف شده قرار دهید و برای چند ساعت داخل یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و بعد سرو کنید به همین راحتی باسلوق شما تهیه شده است نوش جان.

فوت و فن های دستور پخت باسلوق

  1. نکته مهم در پخت باسلوق حرارت کاملا ملایم و هم زدن مداوم مواد هست تا نشاسته به آرومی پخته و شفاف شود و بوی خامی اون کاملا برطرف شود.
  2. اگر دوست دارید باسلوق شما کشدار شود می توانید از کمی گلوکز استفاده کنید.
  3. برای این که باسلوق خوب فرم بگیرد کمی صبر کنید تا مواد خنک شود و حتما دست های خود را چرب کنید.
  4. می توانید مواد باسلوق را روی یک نایلون پهن کنید و وسط آن گردو قرار دهید و رول کنید.
  5. می توانید از لیوان دسته دار فرانسوی استفاده کنید.
  6. اگر می خواهید از ژلاتین استفاده کنید تا باسلوق شما سفت تر باشد می توانید  1/4 ق چای خوری ژلاتین بن ماری شده به مواد اضافه کنید.
  7. بجای کره می توانید از روغن مایع استفاده کنید ولی طعم و مزه کره در این باسلوق محسوس است.
آخرین بروز رسانی در: 11 جولای 2023