دستور پخت شیرینی گردویی پفکی بدون آرد و بیکینگ پودر با پیمانه

طرز تهیه شیرینی گردویی پفکی

 شیرینی گردویی

شیرینی گردویی پفکی یکی از شیرینی های بسیار خوشمزه و مجلسی و شیک ایرانی می باشد که طعم و مزه فوق العاده ی دارد و شما می توانید به راحتی این شیرینی گردویی را به روش بازاری یا همان قنادی ها در خانه تهیه کنید. اگر دوست دارید شیرینی گردویی شما وا نرود و ترک بخورد باید همه نکات را رعایت کنید و بهتر است مواد را به صورت دقیق اندازه گیری کنید تا شیرینی گردویی با کیفیتی داشته باشید. اما اگر دوست دارید شیرینی گردویی پفکی خیلی راحت و ساده تهیه کنید همراه ما باشید.

مواد لازم

گردو خرد شده 2 لیوان فرانسوی
پودر قند 2 لیوان
زرده تخم مرغ 6 عدد متوسط
وانیل 1 ق چای خوری پودری
دارچین در صورت دلخواه 1 ق چای خوری
پودر هل 1 ق چای خوری

طرز تهیه شیرینی گردویی پفکی در سه طعم مخلتف

مرحله اول: آماده سازی گردو

ابتدا باید گردو را نگینی ریز خرد کنید برای این کار می توانید از خردکن های دستی یا برقی استفاده کنید و چند بار بزنید تا گردو کمی خرد شود و اگر دستگاه ندارید می توانید با کمک چاقو خرد کنید. (نیاز نیست گردو ها به صورت آسیابی شود و باید کمی دندان گیر باشد).

مرحله دوم: هم زدن مواد

در ادامه باید زرده ها را از سفیده جدا کنید و با پودر قند با همزن برقی برای 5 دقیقه بزنید تا مخلوط کرمی رنگی شود و حتما بین این 5 دقیقه باید 3 بار دورگیری کنید تا مواد بوی زهم تخم مرغ ندهد و همه مواد به صورت یکدست هم بخورد. حالا باید گردو خرد شده را به مواد اضافه کنید و با لیسک مواد را مخلوط کنید و به سه قسمت تقسیم کنید و به یکی دارچین و به یکی هل و به آخری وانیل اضافه کنید و هم بزنید تا مواد مخلوط شود.

مرحله سوم: پخت شیرینی پفکی بدون آرد

در ادامه باید مواد را داخل یک قیف بدون نیاز به ماسوره بریزید و نوک آن را برش بزنید و کف سینی فر را کاغذ روغنی قرار دهید و مواد را با فاصله 2 سانتی داخل سینی پایپ کنید و بعد روی شیرینی پودر پسته بپاشید و در فر از قبل گرم شده با دمای 170 قرار دهید تا زیر شیرینی ها کمی تغییر رنگ دهد و زمانی که کاملا خنک شد باید از روی سینی جدا کنید و داخل یک ظرف بچینید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت شیرینی گردویی پفکی بدون آرد

  1. این شیرینی برای 6 ماه ماندگاری دارد.
  2. دمای فر نباید زیاد باشد وگرنه دور آن پخته می شود و داخل خام باقی می ماند.
  3. اگر مواد در حین ریختن شل بود بخاطر بزرگی زرده ها می باشد و باید گردو بیشتری اضافه کنید.
  4. از وانیل عالی و خوش عطر استفاده کنید.
  5. مدت زمانی که دارید شیرینی را می پزید مواد را هم نزنید تا آب نندازد.
  6. زرده ها باید کاملا کشدار شود.
  7. اگر گردویی بوی تخم مرغ می دهد به دلیل این می باشد که شما دورگیری نکردید.
  8. دوستانی ک سفارش می گیرند  و در فر خونگی انجام می دهند هیج وقت بیشتر از نیم کیلو خمیر نکند چون زمان باعث می شود گردو رنگ پس بده و مواد تیره شود ( هر چقدرم گردو سفید باشد) چون در فر خونگی حجم کم می شود و با گذشت زمان می برد و رنگ می دهد.
آخرین بروز رسانی در: 3 آگوست 2023