دستور پخت شیرینی دانمارکی با خمیر هزارلا گام به گام

طرز تهیه شیرینی دانمارکی با خمیر هزارلا

طرز تهیه شیرینی دانمارکی با خمیر هزارلا

شیرینی دانمارکی با خمیر هزارلا یکی از شیرینی های خوشمزه می باشد که این بار قرار است با خمیر هزارلا تهیه می شود و خیلی فوری و راحت است و شما به یک کرم فوق العاده نرم و خوش طعم نیاز دارید که در این پست به همراه نکات آن یاد خواهید گرفت. شیرینی دانمارکی طعم و مزه عالی دارد و شما می توانید از خمیر هزار لا آماده که در لوازم قنادی است استفاده کنید. اگر دوست دارید شیرینی دانمارکی خوشمزه و فوری در خانه تهیه کنید همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه شیرینی دانمارکی

خمیرهزارلا 1 بسته
شیر 2.5 لیوان
شکر 1 لیوان
آرد 1 لیوان سر خالی
کره 1 ق غذا خوری
گلاب 2 ق غذا خوری
وانیل یا هل 1/2 ق چای خوری
پودر قند به مقدار لازم

طرز تهیه شیرینی دانمارکی با خمیرهزارلا

مرحله اول: تهیه کرم

ابتدا برای تهیه شیرینی دانمارکی باید کرم را تهیه کنید برای این کرم باید نیمی از شکر و شیر و کره را باهم مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید تا کره ذوب شود و بعد آرد را با مابقی شکر مخلوط کنید و کم کم به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا کم کم شروع به غلیظ شدن کند و بوی خامی آرد باید گرفته شود. در ادامه باید گلاب و وانیل یا هل را به مواد اضافه کنید و هم بزنید و زمانی که مواد به سختی از روی لیسک ریخته شد یعنی غلیظ شده و از روی حرارت بردارید.

مرحله دوم: آماده سازی خمیر

خمیر را باید از نایلون در بیاورید و دور تا دور خمیر را با چاقو یا یک پیتزا بر به اندازه نیم سانت یا کمتر برش بزنید تا خمیر هوا گیری شود. سپس فر را با دمای 200 درجه و توستر را با دمای 180 روشن کنید تا گرم شود.

مرحله سوم: پخت شیرینی دانمارکی

در ادامه باید کرم تهیه شده را داخل قیف بریزید و خمیر را به شکل مستطیل برش بزنید و از مواد کرم به صورت خطی روی خمیر بریزید و با دست خمیر را بسته و درز آن را با دست خوب صاف کنید و با کمک یک چاقو تیز به اندازه دلخواه برش بزنید و شیرینی دانمارکی را روی سینی فر از قبل کاغذ روغنی گذاشته قرار دهید و در فر به مدت 10 دقیقه با دمای 200 درجه بگذارید تا پخته شود و بعد از 10 دقیقه دما را روی 160 بیاورید و بگذارید برای 10 دقیقه دیگر پخته و طلایی شود و بعد از پخت روی شیرینی ها به دلخواه پودر قند الک کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت شیرینی دانمارکی با خمیرهزارلا

  1. پخت دو مرحله باعث می شود که خمیر خوب لایه لایه شود.
  2. اگر کرم شل باشد جذب شیرینی می شود و هنگام سرو بیرون می ریزد.
  3. می توانید از پودر پسته نیز استفاده کنید.
آخرین بروز رسانی در: 13 آگوست 2023