دستور پخت شیرنی اسکار گردویی + فوت و فن

طرز تهیه شیرینی اسکار گردویی

طرز تهیه شیرینی اسکار

شیرینی اسکار گردویی یکی از شیرینی های بسیار خوشمزه و نوروزی می باشد که طعم و مزه بسیار خوبی دارد و شما می توانید این شیرینی خوشمزه و مخصوص را به راحتی با پیمانه تهیه کنید. شیرینی ها هم با روغن جامد تهیه می شوند ولی با کره طعم بهتری خواهند داشت و بافت شیرینی نرم تر می شود. در تهیه شیرینی های سنتی باید مواد را خوب اندازه گیری کنید تا به نتیجه مطلوب برسید. اما امروز طرز تهیه شیرینی اسکار گردویی که یکی از محبوب ترین شیرینی های نوروزی می باشد را به همراه فوت و فن های آن به شما یاد خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

تخم مرغ 3 عدد
کره 250 گرم
پودر قند 90 گرم حدود 1/2 لیوان
آرد سفید 300 گرم معادل 2 لیوان
وانیل 1/2 ق چای خوری
گردو ریز شده 1 لیوان

طرز تهیه شیرینی اسکار گردویی

مرحله اول: آماده سازی

باید ابتدا زمان دهید تا همه مواد به دمای محیط برسد و بعد به کمک یک پیمانه شیرینی پزی یا یک لیوان فرانسوی مواد را اندازه گیری کنید و یا می توانید از ترازو نیز استفاده کنید. گردو را نیز کمی بکوبید در حدی که دندان گیر و کمی ریز شود.

مرحله دوم: هم زدن مواد

زرده و سفیده تخم مرغ را از هم جدا کنید. کره در دمای محیط قرار دهید تا نرم شود و بعد کره را به همراه پودر قند الک شده و نرم شده با همزن برقی برای 3 الی 4 دقیقه بزنید تا بوی خامی کره از بین برود. زرده ها و به کره اضافه کنید را 1 دقیقه با همزن برقی بزنید تا از کمی روان شود.

مرحله سوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه وانیل را نیز به زرده اضافه کنید و کمی هم بزنید. آرد را الک کنید و به تدریج به مواد بریزید و ابتدا با لیسک هم بزنید و باد با دست و نوک انگشت جمع کنید و دیگر نیازی نیست خمیر را خیلی ورز دهید وگرنه به روغن می افتد و اگر مشاهده کردید خمیر کمی چسبنده می شود کمی آرد اضافه کنید این خمیر آماده است و نیازی به استراحت ندارید.

مرحله چهارم: پخت شیرینی اسکار گردویی

فر را برای 15 دقیقه گرم کنید تا داغ شود. سینی فر نیازی به چرب کردن ندارد مقداری از خمیر را برداشته و در دست گرد کنید و بعد با کمک قاشق هر خمیر گرد شده را داخل سفیده بزنید و داخل گردو قرار دهید تا همه جای شیرینی با گردو کاور شود و روی سینی قرار دهید و برای 15 دقیقه با دمای 160 درجه تنظیم کنید تا شیرینی پخته شود و اگر می خواهید بدون فر تهیه کنید باید داخل تابه دو طرفه کاغذ روغنی قرار دهید و واشر دور تابه را بردارید و درب تابه را قرار دهید و روی شعله پخش کن به مدت 15 الی 20 دقیقه زمان دهید تا پخته شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت شیرینی اسکار گردویی

  1.  جایگزین کره یا مارگارین، روغن جامد و … نکنید کیفیت تغییر می کند.
  2. ماندگاری حدودا ۱۰ تا ۱۵ روز داخل ظرف درب بسته محیط خنک می باشد .
  3. این مقدار به شما  ۷۸ تا شیرینی به وزن ۷۵۰ تا ۸۰۰ گرم شیرینی می دهد.
  4. بهتر است از یک سینی گالوانیزه استفاده کنید تا زیر شیرینی زیاد تیره نشود.
  5. می توانید در انتها روی شیرینی ها بریلو یا پودر قند الک کنید.
آخرین بروز رسانی در: 27 آگوست 2023