دستور تهیه شیرینی 5 دقیقه بدون فر و همزن برقی

طرز تهیه شیرینی 5 دقیقه ای بدون فر

طرز تهیه شیرینی 5 دقیقه ای بدون فر

شیرینی 5 دقیقه ای بدون فر و همزن بسیار کاربردی است که شما می توانید خیلی ساده و آسان این شیرینی را تهیه کنید. طعم این شیرینی شبیه به تیرامیسو می باشد که خیلی راحت تهیه می شود و شما می توانید برای مواد میانی از انواع مغزها برای وسط شیرینی استفاده کنید و برای مهمانی و عصرانه خوشمزه به همراه یک لیوان چای یا قهوه میل کنید. اما امروز طرز تهیه شیرینی 5 دقیقه ای بدون فر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

بیسکویت پتی بور 35 عدد
پودر شکر 1/4 لیوان
پنیر ماسکارپونه یا پنیرخامه ای 200 گرم
قهوه فوری 2 ق مربا خوری
آبجوش 3 ق غذا خوری
وانیل 1 پنس
پودر کاکائو به مقدار لازم
فندق برای وسط شیرینی به مقدار لازم

طرز تهیه شیرینی 5 دقیقه ای بدون فر

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا قهوه و آبجوش را باهم مخلوط کرده و کنار قرار دهید تا خنک شود. می توانید بجای قهوه فوری از قهوه دم کرده هم استفاده کنید. حدودا ۱/۳ استکان باید باشد. بعد پنیر و وانیل و پودر شکر رو مخلوط کرده و سپس قهوه را بهش اضافه کنید. بعد با همزن دستی یا قاشق یا لیسک خوب یکدست کنید.

مرحله دوم: خرد کردن مواد

در ادامه باید بیسکویت را با کمک غذاساز پودر کنید و یا می توانید داخل نایلون ضخیم بریزید و با گوشتکوب بکوبید تا له و پودری شود. بعد بیسکویت را به مواد مرحله قبل اضافه کنید و در این مرحله مخلوط چسبناک نگران نباشید ظرف را نیم ساعت داخل فریزر قرار دهید و استراحت دهید وقتی سرد شد مقداری چسبندگیش کمتر می شود.

مرحله سوم: گرد کردن مواد

حالا دست خود را کمی چرب کنید و به اندازه یه گردو از مواد جدا کرده و کف دست پهن کنید. بعد به دلخواه یه فندق یا تکه شکلات وسط اون قرار داده و مواد رو دورش جمع کنید.

مرحله چهارم: تهیه شیرینی بدون فر

بعد ترافل را درون پودر کاکائو انداخته و کمی بغلطانید تا یه لایه پودر کاکائو دورش تشکیل شود. سپس ترافل ها را درون یخچال ۴ ، ۵ ساعت استراحت دهید تا خوب خودشون بگیرند و مزه مواد به خورد همدیگه برود. سپس به ظرف سرو منتقل کنید. نوش جان

 

فوت و فن های دستور تهیه شیرینی 5 دقیقه ای بدون فر

  1. می توانید ترافل ها بدون مغز تهیه کنید.
  2. می توانید بجای پودر کاکائو از پودر نارگیل یا انواع ترافل و مغز ها استفاده کنید.
  3. با این مقدار شما می توانید 21 عدد ترافل خواهید داشت و تعداد شیرینی به اندازه های که از مواد بر می دارید بستگی دارد.

 

آخرین بروز رسانی در: 29 آگوست 2023