دستور پخت سوپ رشته فرنگی با مرغ ساده فوری

طرز تهیه سوپ رشته

طرز تهیه سوپ رشته

سوپ رشته فرنگی یا سوپ ورمیشل یکی از سوپ های بسیار خوشمزه و ساده است که شما می توانید با رشته مخصوص سوپی آن را تهیه کنید و برای مهمانی یا سرماخوردگی از آن استفاده کنید ولی دقت کنید اگر می خواهید این سوپ را برای سرماخوردگی تهیه کنید بهتر است مواد را تفت ندهید و از روغن کمتری استفاده کنید. می توانید بجای مرغ از عصاره مرغ نیز استفاده کنید و جو پرک باعث لعاب بهتر می شود. امروز طرز تهیه سوپ رشته فرنگی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

هویج 2 عدد
پیاز 1 عدد
سیب زمینی 1 عدد
جو پرک 1/2 لیوان
رب 1 ق غذا خوری
رشته سوپی به مقدار دلخواه
سینه مرغ 1 عدد
جعفری 1 مشت
زرشک به مقدار دلخواه
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه به مقدار لازم

طرز تهیه سوپ رشته فرنگی

مرحله اول: پخت مرغ

ابتدا باید مرغ را بپزید برای این کار سینه مرغ را به همراه یک پیاز 4 قاچ شده و کمی نمک و فلفل سیاه و زردچوبه تفت دهید و روی مرغ آب جوش بریزید و بگذارید تا مرغ پخته شود و بعد از پخت آب مرغ را صاف کنید و سینه مرغ را ریش ریش کنید و کنار قرار دهید اگر می خواهید بدون مرغ این سوپ را تهیه کنید می توانید بجای مرغ از یک عدد عصاره مرغ استفاده کنید.

مرحله دوم: خرد کردن مواد

در ادامه باید هویج و سیب زمینی را پوست بگیرید و نگینی خرد کنید. پیاز را پوست بگیرید و ریز خرد کنید. داخل یک قابلمه مقداری کره یا روغن بریزید و پیاز را تفت دهید تا سبک شود و بعد زمانی که پیاز سبک شد هویج و سیب زمنیی را اضافه کنید و بعد 1 ق غذا خوری رب را خوب سرخ کنید تا رنگ باز کند سپس ادویه ها را اضافه کنید.

مرحله سوم: پخت سبزیجات

در ادامه آب مرغ صاف شده در مرحله اول به سوپ اضافه کنید و بگذارید تا پخته شود و در حین پخت سینه مرغ ریش شده را به همراه جو پرک اضافه کنید و هم بزنید و زمان دهید تا سوپ پخته و لعاب دار شود.

مرحله چهارم: افزودن رشته

بعد از این که مطمئن شدید مواد پخته شده است رشته فرنگی را اضافه کنید و 15 دقیقه دیگر زمان دهید تا رشته پخته شود و درب قابلمه را نگذارید وگرنه رشته ها خمیر می شود و در انتهای پخت جعفری ساطوری شده را به همراه زرشک اضافه کنید و از روی حرارت بردارید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت سوپ رشته فرنگی با مرغ

  1. اگر برای سرماخوردگی این سوپ را تهیه می کنید بهتر از ادویه های کمتر استفاده کنید.
  2. می توانید بجای رب از پوره گوجه فرنگی استفاده کنید.
  3. این سوپ به دلیل استفاده از رشته بعد از خنک شدن غلیظ و سفت می شود پس به اندازه رشته اضافه کنید.
  4. می توانید جو پرک را حذف کنید.
  5. جعفری زیاد نباید بجوشد وگرنه تغییر رنگ می دهد.
  6. می توانید به دلخواه در آخر کمی آبلیمو اضافه کنید.
آخرین بروز رسانی در: 28 سپتامبر 2023