دستور تهیه ترشی بامیه فوری و ساده در خانه

طرز تهیه ترشی بامیه

طرز تهیه ترشی بامیه

ترشی بامیه یکی از ترشی های بسیار ساده ولی پر طرفدار است که با همه غذا ها فوق العاده می شود و اگر شما تمام نکات گفته شده را رعایت کنید اصلا لزج نمی شود و شما می توانید یک ترشی ترد و خوشمزه داشته باشید. برای تهیه ترشی بامیه می توانید از هر سایزی که دوست دارید استفاده کنید بامیه درشت و ریز در بازار وجود دارد ولی بامیه درشت برای تهیه ترشی بهتر است و بامیه ریز برای خورشت بامیه مناسب است. بامیه برای سلامت قلب و تقویت سیستم ایمنی بدن فوق العاده مناسب است و شما می توانید در برنامه غذایی خود استفاده کنید. امروز طرز تهیه ترشی بامیه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

بامیه 500 تا 600 گرم
سیر 5 حبه درشت
نعنا خشک 1 ق غذا خوری سر صاف
شوید خشک 1 ق غذا خوری
نمک 2 ق سر خالی نمک
فلفل سبز تند 1 عدد
آب 2 لیوان
سرکه سفید یا قرمز 1 لیوان

طرز تهیه ترشی بامیه

مرحله اول: آماده سازی بامیه

ابتدا بامیه خوب بشورید و خشک کنید و دم آن را کمی بگیرید دقت کنید اگر دم بامیه را زیاد بگیرید مایع لزج ان خارج می شود و ترشی خراب می شود. سیر را پوست بگیرید و کنار قرار دهید.

مرحله دوم: مخلوط کردن آب و سرکه

دو لیوان آب را بجوشانید و بگذارید تا خشک شود و بعد از سرد شدن داخل یک پارچ بریزید و به آن سرکه سفید یا قرمز به همراه نمک اضافه کنید و هم بزنید و کنار قرار دهید. شیشه مورد نظر را بشورید و خشک کنید تا عاری از هرگونه چربی باشد.

مرحله سوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه نیمی از بامیه ها را داخل شیشه بریزید و چند حبه سیر و یک عدد فلفل قرار دهید و مجدد بامیه و سیر بریزید تا شیشه پر شود و بعد در انتها نعنا خشک بریزید.

مرحله چهارم: تهیه ترشی بامیه

در ادامه باید مخلوط آب و سرکه را روی مواد بریزید و درب ترشی را بسته و در محیط آشپزخانه قرار دهید و بعد از یک هفته ترشی خوشمزه شما آماده شده است. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت ترشی بامیه

  1. اول در محیط آشپزخونه نگهداری شود بعد از این که درب ترشی را باز کردید و شروع به استفاده کردید داخل یخچال بزارید.
  2. فلفل تند باشد و تا 2 عدد هم می توانید استفاده کنید.
  3. افزودن سبزی های معطر خشک یا تخم گشنیز نیز کاملا دلخواه است.
  4. از سرکه سیب خانگی نیز می توانید استفاده کنید.
آخرین بروز رسانی در: 7 اکتبر 2023