دستور پخت سوپ ساده بدون مرغ مخصوص سرماخوردگی با جو و سبزیجات

طرز تهیه سوپ ساده بدون مرغ

طرز تهیه سوپ بدون مرغ

سوپ بدون مرغ و گوشت یکی از راحت ترین سوپ ها می باشد و چون قرار است سبزیجات به صورت میکس شده و پوره شود فوق العاده مقوی و راحت است و برای سرماخوردگی و کسانی مشکل بلع دارند و می خواهند یک سوپ ساده ولی مقوی تهیه کنند حتما این رسپی را دنبال کنند، برای لعاب بهتر این سوپ می توانید از کمی نودل خرد شده یا رشته ورمیشل استفاده کنید. امروز طرز تهیه سوپ بدون مرغ و گوشت را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

هویج 1 عدد
گوجه فرنگی 2 عدد
سیب زمینی 1 عدد
پیاز 1 عدد بزرگ
شلغم به دلخواه
جو پرک 2 ق غذا خوری
رشته ورمیشل یا نودل به مقدار کم
عصاره مرغ 1 عدد
آبلیموترش 1 ق غذا خوری
جعفری 1 ق غذا خوری
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه به مقدار لازم

طرز تهیه سوپ بدون مرغ برای سرماخوردگی

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید هویج، سیب زمینی، پیاز و شلغم را بعد از شستن پوست بگیرید چون قرار است همه مواد میکس شود و نیازی نیست خیلی ریز خرد کنید با چاقو به قطعات دلخواه خرد کنید، اگر نمی خواهید مواد را پوره کنید می توانید سبزیجات را رنده کنید یا به صورت مکعبی ریز خرد کنید، گوجه فرنگی را نیز بعد از شستن دو نصف کنید.

مرحله دوم: پخت سبزیجات

در ادامه باید همه مواد خرد شده در مرحله قبل را داخل قابلمه بریزید و روی مواد یک عصاره مرغ خرد کنید و کمی نمک و فلفل سیاه و زردچوبه بزنید و روی مواد آب جوش ریخته و روی حرارت قرار دهید تا بجوش بیاید سپس کم کنید و بگذارید تا سبزیجات برای 40 دقیقه حسابی پخته و نرم شود.

مرحله سوم: میکس کردن

در این مرحله که کاملا دلخواه است می توانید با کمک گوشتکوب برقی مواد را میکس کنید یا داخل غذاساز یا مخلوط کن بریزید و سبزیجات را پوره کنید و مجدد به داخل قابلمه برگردانید.

مرحله چهارم: تهیه سوپ

در ادامه باید جو پرک و کمی رشته یا نودل مرغ خرد شده را به سوپ اضافه کنید و هم بزنید و برای 10 دقیقه زمان دهید تا پخته و نرم شوند و حالا نوبت چسبدن مزه ها و بالانس کردن آن می باشد، نمک و آبلیمو سوپ را اندازه کنید و کمی جعفری ساطوری شده اضافه کنید و سوپ را از روی حرارت بردارید و میل کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت سوپ بدون مرغ

  1. بستگی به فصلی که این سوپ را تهیه می کنید می توانید از شلغم یا کدو حلوایی استفاده کنید.
  2. به دلخواه می توانید کمی زرشک برای تزیین استفاده کنید.
  3. چون عصاره های مرغ خود حاوی نمک هستند در ریختن نمک دقت کنید و همچنین می توانید جای عصاره مرغ ا آب مرغ پخته شده نیز استفاده کنید.
  4. افزودن جو پرک برای لعاب بیشتر است و می توانید حذف کنید.
آخرین بروز رسانی در: 15 اکتبر 2023