دستور پخت سوپ مرغ و قارچ و خامه

طرز تهیه سوپ مرغ و قارچ

طرز تهیه سوپ مرغ و قارچ

سوپ مرغ و قارچ یکی از سوپ های لذید و خوشمزه می باشد که بیشتر در رستوران ها و مجالس خاص سرو می شود.سوپ مرغ و قارچ یکی از بهترین پیش غذا ها برای پاییز و زمستان می باشد و برای بهبودی و درمان سرماخوردگی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. برای پذیرایی از مهمان های خود می توانید از سوپ مرغ و قارچ استفاده کنید که بدون شک مهمانهای شما نهایت لذت را از این سوپ خواهند برد. امروز طرز تهیه سوپ مرغ و قارچ را به شما آموزش خواهیم داد.

مواد لازم

سینه مرغ 1 عدد
آب مرغ 2 الی 3 لیوان
خامه صبحانه 2 ق غذا خوری
شیر 3 لیوان
پیاز 2 عدد
کره به مقدار لازم
قارچ ورقه ای 500 گرم
آرد سفید 3 ق غذا خوری
نمک، فلفل سیاه، پودر سیر به مقدار لازم

طرز تهیه سوپ مرغ و قارچ

مرحله اول: پخت مرغ

ابتدا باید مرغ را بپزید برای این کار سینه مرغ را با یک عدد پیاز 4 قاچ شده و کمی نمک و فلفل سیاه بگذارید تا پخته شود و بعد از آب خارج کنید و مرغ را ریش ریش کنید و کنار قرار دهید و بعد آب مرغ را صاف کنید و برای پخت سوپ کنار بگذارید.

مرحله دوم: تفت دادن مواد

در ادامه باید یکی دیگر از پیاز ها را پوست بگیرید رنده یا نگینی خیلی ریز کنید و بعد داخل قابلمه با کمی کره کمی تفت دهید تا سبک شود و بعد قارچ ها را اضافه کنید و تفت دهید تا آب قارچ کشیده شود سپس وقتی آب اضافه قارچ کشیده شد و بعد آرد را اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی آرد گرفته شود.

مرحله سوم: افزودن آب مرغ

در ادامه باید مرغ ریش شده را به همراه آب مرغ صاف شده کم کم به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا مواد گلوله نشود و بگذارید تا مواد به جوش بیاید و زمانی که چند قل زد باید حرارت را کم کنید و شیر به دمای محیط رسیده را اضافه کنید.

مرحله چهارم: تهیه سوپ مرغ و قارچ

در ادامه حرارت را کم کنید و بگذارید تا سوپ بجوش بیفند و کم کم به قوام رسد و د رانتها کمی نمک و فلفل سیاه و پودر سیر اضافه کنید و بگذارید مواد به خرد هم برود و وقتی که سوپ به قوام رسید خامه را داخل کاسه بریزید و کمی هم بزنید و به سوپ اضافه کنید و با کمی جعغری ساطوری شده سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت سوپ مرغ و قارچ

  1. نیازی به استفاده از هویج و جو پرک نیست.
  2. شیر و خامه باید به دمای محیز رسد.
  3. در انتها می توانید آب لیموترش اضافه کنید.
  4. برای بریده نشدن سوپ خامه را با کمی مواد جدا مخلوط کنید و بعد به کل قابلمه اضافه کنید.
آخرین بروز رسانی در: 9 دسامبر 2023