دستور پخت شیرینی قندی با فر و بدون فر

طرز تهیه شیرینی قندی

طرز تهیه شیرینی قندی

شیرینی قندی یکی از شیرینی های بسیار خوشمزه و ساده است که شما می توانید برای عید نوروز است که شما می توانید با پودر قند و روغن جامد یا کره استفاده کنید. شیرینی قندی را می توانید با فر و بدون فر تهیه کنید و نیازی به قالب ندارد و در طعم زعفرانی یا وانیلی یا کاکائویی یا سه رنگ تهیه کنید. امروز طرز تهیه شیرینی قندی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

روغن جامد یا کره 1/2 پیمانه
پودر قند 1 پیمانه
آرد 2 پیمانه
بیکینگ پودر 1 ق چای خوری
پودر هل 1 ق چای خوری
تخم خرفه برای تزیین

طرز تهیه شیرینی قندی

مرحله اول: صاف کردن روغن

ابتدا باید روغن را صاف کنید برای این کار روغن جامد را روی حرارت قرار دهید تا ذوب شود و بعد داخل شیشه بریزید و در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و مجدد سفت شود.

مرحله دوم: هم زدن مواد

در ادامه روغن صاف را به همراه پودر هل با همزن برقی بزنید تا کمی کرم رنگ شود و بعد پودر قند را اضافه کنید و با همزن برقی بزنید تا رنگ آن کمی رنگ و حجیم شود و حتما بین کار دورگیری کنید تا همه روغن صاف قنادی به طور یکنواخت هم بخورد.

مرحله سوم: تهیه مایه شیرینی

آرد و بیکینگ پودر را باهم ترکیب کنید و الک کنید و به مواد اضافه کنید، با دست ورز دهید تا خمیر لطیفی بدست بیاید و روی خمیر را با پارچه بپوشانید و 4 ساعت در دمای محیط استراحت دهید تا مسنجم تر شود.

مرحله چهارم: تهیه شیرینی قندی

بعد ازا استراحت می توانید خمیر را به سه قسمت تقسیم کنید و به یکی 1 ق غذا خوری پودر کاکائو اضافه کنید و به یکی زعفران غلیظ اضافه کنید و یکی ساده را قرار دهید و از مواد به اندازه یک گردو کوچیک بردارید و در دست گرد کنید و داخل سینی فر قرار دهید و با کمک چاقو یک بعلاوه روی آن ایجاد کنید و در آخر روی آن ها تخم خرفه تزیین کنید و سینی را در فر از قبل گرم شده به مدت 10 دقیقه با دمای 180 قرار دهید تا کمی زیر شیرینی فقط تغییر رنگ دهد. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت شیرینی قندی

  1. دما را برای توستر روی 170 قرار دهید.
  2. می توانید این شیرینی را داخل گاز و تابه دو طرفه تهیه کنید حتما کف تابه کاغذ روغنی قرار دهید و چرب کنید و شیرینی ها را چیده و روی درب تابه دمکنی قرار دهید و حتما از شعله پخش کن استفاده کنید و برای 15 دقیقه با شعله کم بگذارید تا پخته شود.
  3. حتما صبر کنید تا شیرینی خنک شود و بعد از روی سینی جدا کنید وگرنه پودر می شود.
آخرین بروز رسانی در: 26 فوریه 2024